Pogotowie komputerowe Słupsk
A A A

TECHNOLOGIE

Zawiera ostatnie informacje Dziennika Internautów z kategorii: Technologie.
Dział poświęcony technologiom wykorzystywanym w internecie.
 1. Dodatkowa karta SIM działa dokładnie tak samo, jak karta główna – z jej pomocą wykonasz połączenia telefoniczne, wyślesz SMS-a i odwiedzisz ulubione social media. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu w pełni wykorzystasz możliwości Orange Flex.
 2. Jakub Musiałek to CEO to Pixel Technology sp. z o.o i QuizIT sp z o.o., które dostarczają oprogramowanie i sprzęt dla szpitali – tak polskich, jak i zagranicznych. MamStartup rozmawiał z Jakubem o tym, jak wyglądają rozwiązania healthtechowe, o robotyzacji szpitali i finansowaniu od NCBR na rozwój asystenta radiologa RADi.
 3. Gdzieś w Pasie Okołopacyficznym dnem oceanu wstrząsa potężne trzęsienie ziemi. Wywołuje ono gigantyczne tsunami, które nabiera prędkości i uderza w zaludnione wyspy, przybrzeżne miasta i miasteczka. Wyobraźmy sobie teraz, że wstrząsy są wykrywane w ciągu milisekund, a alarm przekazywany jest do centrum monitoringu na lądzie z prędkością światła. Alarm zostaje podniesiony i władze wkraczają do akcji, ewakuując ludzi z zagrożonych miejsc w odpowiednim czasie. W takim scenariuszu można by pochwalić sejsmometry oceaniczne (OBS) za uratowanie życia, ale co jeśli byłby to zupełnie inny system?
 4. Niemal jedna trzecia tzw. bezsensownego ruchu w śródmieściach jest generowana przez kierowców szukających miejsca parkingowego. Sposobem na ograniczenie tego zjawiska są inteligentne parkingi. Systemy obsługujące je wskazują kierowcom wolne miejsce i kierują do niego. Zautomatyzowane jest także rejestrowanie aut wjeżdżających na parking oraz pobieranie opłat i rezerwowanie miejsc. W inteligentne parkingi coraz częściej inwestują władze polskich miast. Takie rozwiązania są już między innymi w Pruszkowie.
 5. Pacjenci cyfrowi – bo takim mianem określa się osoby, które chętnie korzystają z telemedycyny – są ponad dwa razy bardziej skłonni niż pacjenci tradycyjni korzystać z aplikacji i urządzeń umożliwiających bieżącą kontrolę stanu zdrowia – wynika z raportu Deloitte. Traktują oni takie rozwiązania jako standard – zwłaszcza po doświadczeniach pandemii – i są chętni do testowania innowacyjnych pomysłów. Czy dzięki takim rozwiązaniom Polacy postawią na profilaktykę?
 6. Przedsiębiorcy regularnie starają się wyprzedzać konkurencję. Dokonują tego na różne sposoby: inwestując w reklamę online, wdrażając profesjonalny e-mail marketing lub kompleksowo ulepszając swoją ofertę. Uważamy, że rozwiązania te mogą przyczynić się do pozyskania stałych i opłacalnych klientów. Jednak w celu rzeczywistego zwiększenia konwersji, a w konsekwencji budżetu operacyjnego swojego przedsiębiorstwa, warto zainwestować w audyt user experience, który wskaże mocne i słabe strony Twojego serwisu, będąc „punktem wyjściowym” pozwalającym sprostać nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom internautów. I właśnie o tym porozmawiamy w dzisiejszym artykule. Podpowiemy, czym jest audyt UX i kiedy warto go przeprowadzić! Miłej lektury.
 7. Zawilgocone powierzchnie to duży i poważny problem, który wymaga szybkiego, a wręcz radykalnego rozwiązania. Wiele osób zachodzi w głowę, jak skutecznie osuszyć ściany? Jak pozbyć się wilgoci, która wpływa nie tylko na wygląd wnętrza, ale oddziałuje na nasze zdrowie i samopoczucie? Na szczęście istnieją skuteczne metody osuszania, którymi dysponują fachowcy w tej dziedzinie!
 8. Wsteczne odliczanie przed startem pierwszej misji w ramach programu Artemis zostało 29 sierpnia wstrzymane na 40 minut przed końcem, początkowo na 10 minut i krótką naradę zespołu. Ostatecznie zrezygnowano z dalszych prób w poniedziałkowym oknie czasowym. Następnego dnia, po gruntowej analizie odnotowanych problemów z jednym z silników oraz wyciekiem wodorowego paliwa, podjęto decyzję o ponownym podejściu w sobotę 3 września, pomiędzy 20:17 a 22:17 czasu polskiego.
 9. Bezpłatna aplikacja Darczyńca to cyfrowy most łączący samorządy i organizacje pozarządowe ze społecznością lokalną, umożliwiając mieszkańcom publikowanie informacji o przedmiotach, takich jak książki, ubrania czy zabawki, które chcą przekazać organizacjom pomocowym za darmo.
 10. Wiesz, że pompy ciepła są doskonałym sposobem na zmniejszenie kosztów ogrzewania, ale nie wiesz, od czego zacząć. Instalacja pompy ciepła może wydawać się dużym przedsięwzięciem, ale nie musi być skomplikowana ani droga; zwłaszcza jeśli masz już całą niezbędną infrastrukturę na miejscu. Ponieważ wykorzystują one energię cieplną powietrza i gruntu do zapewnienia ogrzewania i chłodzenia, pompy ciepła są również znane jako pompy ciepła typu "air-source" lub "ground-source". Ich wydajność jest większa niż standardowych elektrycznych grzejników oporowych i kotłów, co czyni je idealnymi dla instalacji domowych.
 11. Zbliżający się początek roku szkolnego to dobry moment, by przyjrzeć się, w jaki sposób najmłodsi korzystają ze smartfonów. 64 proc. rodziców potwierdziło, że ich pociechy posiadają własny smartfon. 52 proc. z nich posiada dodatkowo smartwatch, smartband lub inną opaskę z funkcją telefonu - wynika z najnowszego badania „Dzieci a smartfony”. Do jakich celów najmłodsi wykorzystują smartfony? Ile pieniędzy rodzice przeznaczają na telefony dla dzieci?
 12. DESI, czyli europejski indeks gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego, służy do monitorowania postępów unijnych państw w zakresie digitalizacji. Pozwala na klasyfikację krajów UE według poziomu ich ucyfrowienia. Niestety, Polska w najnowszym raporcie DESI nie wypada dobrze. Winny jest nie tylko system edukacji, ale także deficyt specjalistów.
 13. Jak ustalili badacze ICCT, samochody z 2005 r. lub starsze, choć odpowiadają tylko za 17% ruchu w Warszawie, to emitują nieproporcjonalnie dużo zanieczyszczeń: 37% emisji tlenków azotu (NOx) i 52% pyłów (PM). Utworzenie w Berlinie Umweltzone czyli strefy czystego transportu (SCT) spowodowało odmłodzenie floty samochodowej i w kilka lat obniżyło emisje cząstek stałych z pojazdów o 50%. Dzisiaj, kiedy przed tym krokiem stoją polskie metropolie, strefy postrzegane są nieco szerzej - jako część polityki klimatycznej oraz niezbędny element w budowie nowoczesnego miasta.
 14. Internet światłowodowy umożliwia szybkie i bezawaryjne przesyłanie danych. Zobacz, czy warto w niego zainwestować i czy jesteś w zasięgu światłowodu Orange.
 15. Od 22 sierpnia wszyscy klienci Play będą mogli skorzystać z eSIM. Rozwiązanie będzie dostępne zarówno w ofertach abonamentowych, MIX jak i na kartę dla wszystkich klientów indywidualnych oraz biznesowych. Wymiana tradycyjnej karty SIM na eSIM jest bezpłatna i można jej dokonać w każdym salonie Play w całej Polsce.
 16. Największym pod względem liczby obserwujących kontem firmowym na polskim TikToku jest konto TikTok Polska, natomiast drugie miejsce zajmuje Xiaomi, którego liczba fanów tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy wzrosła aż o 127 proc., jak wynika z analizy SentiOne. Żadne inne medium społecznościowe nie generuje obecnie tak szybkiego przyrostu liczby obserwujących - wśród 10 największych polskich kont firmowych od maja do sierpnia tego roku wyniósł on średnio aż 26 proc.
 17. Obecnie trudno mówić o tym, by systemy medyczne bazujące na sztucznej inteligencji (AI), były powszechnie używane w szpitalach i poradniach. Jednocześnie powstaje coraz więcej takich rozwiązań, a ich zadaniem jest przyspieszenie procesu diagnostycznego, zwiększenie wykrywalności chorób czy zaburzeń i ułatwienie pracy specjalistom, którzy często funkcjonują w przeciążonych systemach opieki zdrowotnej.
 18. Kryptowaluty i aktywa cyfrowe stały się jednym z najgorętszych tematów technologicznych w 2021 roku.  W 2022 roku, jak na razie tylko nabierają rozpędu. W tym szybko rozwijającym się ekosystemie, to właśnie aplikacje kryptowalutowe odnotowują ogromny wzrost liczby użytkowników.
 19. Startup Deor dąży do idealnego dopasowania produktów do konkretnego zwierzęcia. Dane zebrane przy pomocy technologii Digital Twin mają posłużyć do spersonalizowania wyborów zakupowych z niespotykaną dotąd dokładnością.
 20. Dotychczasową generację sygnału telewizji cyfrowej DVB-T zastąpi DVB-T2. Nowy standard wymaga odpowiedniego sprzętu. Sprawdź, czy musisz wymienić telewizor na nowszy model odbierający standard DVB-T2/HEVC, w tym gotowy na obraz 4K.
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd