Pogotowie komputerowe Słupsk
A A A

TECHNOLOGIE

Zawiera ostatnie informacje Dziennika Internautów z kategorii: Technologie.
Dział poświęcony technologiom wykorzystywanym w internecie.
 1. Taśmy ostrzegawcze stosowane są jako rozwiązania w wyjątkowych sytuacjach. Służą przede wszystkim do odgradzania niebezpiecznych obszarów, na placach budowy lub jako zabezpieczenie przesyłek z delikatną zawartością. Bardzo często <b>taśmy ostrzegawcze z nadrukiem</b> wykorzystywane są przez różnego rodzaju służby.
 2. W Poczcie Polskiej zakończyły się testy technologii RFID w ramach projektu naukowo-badawczego, realizowanego we współpracy z Łukasiewicz – Poznańskim Instytutem Technologicznym. System RFID* na tę skalę nie był dotąd testowany nigdzie indziej na świecie. Testy odbyły się jednocześnie aż w 3 sortowniach: w Pruszczu Gdańskim, Szczecinie i Zabrzu, przez które przechodzą przesyłki paczkowe, paletowe i listowe.
 3. CRM to obecnie jedno z podstawowych narzędzi stosowanych zarówno w sektorze MŚP, jak i korporacyjnym. Sprawdź, dlaczego warto wdrożyć CRM do firmy!
 4. Microsoft ogłosił, że przedłuża swoją współpracę z OpenAI po tym, jak zainwestował w twórcę ChatGPT i DALL-E 2 w 2019 i 2021 roku.
 5. CloudFerro, polski dostawca usług chmurowych oraz największa firma w polskim sektorze kosmicznym, odgrywa kluczową rolę w realizacji kontraktu na stworzenie i bieżące świadczenie usług w ramach największego ekosystemu danych obserwacji Ziemi – Copernicus Data Space Ecosystem. Nowa inicjatywa Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) oraz Komisji Europejskiej zapewni bezpłatny, otwarty i natychmiastowy dostęp do ogromnych ilości aktualnych i historycznych danych obserwacji Ziemi, co znacząco wpłynie na długofalowy rozwój europejskiej nauki, gospodarki i społeczeństwa. To także największy kontrakt z ESA w polskim sektorze kosmicznym i kolejny dowód na to, że segment usług naziemnych rynku kosmicznego staje się polską specjalizacją.
 6. W ramach współpracy z Programem Laboratoria Przyszłości polska spółka Skriware z branży EdTech bezpłatnie przekaże niemal 14 tysiącom szkół podstawowych dostęp do „Pakietu na start” na platformie Skriware Academy, który zawiera bazę materiałów edukacyjnych. Rynkowa wartość wsparcia wynosi niemal 21,6 mln zł.
 7. Planujesz zakup drabiny? Nowoczesne propozycje od renomowanych producentów to coś więcej niż tylko proste konstrukcje z aluminium – to wielofunkcyjny sprzęt wyposażony w rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo i komfort, a także ułatwiające codzienną obsługę. Profesjonalne drabiny aluminiowe są na wyciągnięcie ręki – sprawdź, który sprzęt wybrać, by komfortowo pracować na różnych wysokościach roboczych.
 8. Pasażerowie mogą już korzystać z nowych aplikacji mobilnych PKP S.A. i PKP Intercity, które ułatwią planowanie podróży i samo podróżowanie koleją po Polsce. Dostępne są do pobrania w sklepach Google Play i App Store.
 9. Dzisiaj, gdy świat pędzi szybko do przodu, czas ma dla nas ogromne znaczenie. Szybka realizacja to więc czynnik, który najczęściej decyduje o tym, że wybieramy daną usługę. Doskonale widać to na rynku druku, który powinien taki właśnie być. Niezależnie czy jesteś studentem, przedsiębiorcą czy seniorem, warto już dzisiaj poznać drukarnię internetową DrukujeSię, która nie tylko realizuje druk 24h, ale również oferuje usługi na najwyższym poziomie. Zapraszamy do lektury poniższego materiału, w którym przybliżamy zalety drukarni internetowej.
 10. Świat wirtualny jest obecnie bardzo ważny - konsumpcja w dużej mierze przeniosła się do Internetu. Klienci bardzo chętnie dokonują zakupów w sieci i dotyczy to niemal każdej branży, począwszy od spożywczej, poprzez ubrania, buty, elektronikę i wiele innych. Każda firma, która obecnie chce mieć znaczenie, powinna posiadać swoją stronę internetową i ją dobrze reklamować. Jak można to zrobić?
 11. Choć na zachodzie w firmach związanych z branżą IT wciąż utrzymuje się tzw. zjawisko “hiring freeze”, w Europie sytuacja jest zupełnie inna. Firmy zamiast zamrażać, rozpędzają swoje rekrutacje. Jak wynika z badań firmy Evolution aż ¼ Polaków chciałaby przebranżowić się do IT. Firma dostrzega potencjał związany z językiem Scali, a specjaliści mogą zarobić nawet 22 tys. złotych miesięcznie.
 12. Jak wynika z raportu przygotowanego przez Digital Care, w ciągu dziesięciu lat odsetek osób posiadających smartfony wzrósł z 5,4% do 76%. W tym samym okresie z polskich domów praktycznie zniknęły telefony stacjonarne (obecnie korzysta z nich zaledwie 4,3% gospodarstw domowych) i tradycyjne telefony komórkowe, których używa 17% Polaków. Smartfony przejęły również zadania domowych komputerów, których odsetek zmalał z 51% do 46%. Nic dziwnego, że eksperci mówią o smartfonizacji społeczeństwa. Zdaniem futurolog, prof. Aleksandry Przegalińskiej scenariusz, który czeka branżę mobile już w najbliższej przyszłości, jest jeszcze bardziej zaskakujący – to m.in. „żywe” smartfony oraz zastępujące je hologramy.
 13. Każdy z nas obecnie posiada standardowe słuchawki, które można podłączyć zarówno do telefonu, ale także do innych urządzeń mobilnych. Niemniej jednak coraz większą popularnością cieszą się słuchawki bezprzewodowe. Pomagają się nam one uwolnić od zbędnych kabli i gwarantują znacznie większą wygodę. Na co jednak zwrócić uwagę przy ich zakupie?
 14. Tworząc stronę internetową warto zwrócić uwagę na jej bezpieczeństwo oraz optymalizację jej parametrów technicznych. Poprawnie wykonana i wdrożona strona internetowa w Wordpress powinna osiągać bardzo dobre rezultaty optymalizacji technicznej oraz SEO. Częstym problemem stron na Wordpress są buildery lub kreatory stron internetowych.
 15. Historia SMS-a zaczęła się 30 lat temu - od "Merry Christmas" wysłanego przez programistę z Vodafone. Choć wówczas architekci telefonii komórkowej nie planowali stworzenia czatu dla wszystkich, a raczej system wspierający komunikację techniczną, dzisiaj jest niezbędnym kanałem komunikacji w życiu i biznesie.
 16. Prognozy z 2014<sup>[1]</sup> roku zakładały, że w 2019 roku przeciętny użytkownik smartfona zużyje średnio 2,5 GB danych miesięcznie. Od tamtego czasu sporo na globalnym rynku się zmieniło.
 17. Od 2024 roku USB-C będzie jedynym portem ładowania stosowanym w urządzeniach przenośnych na terenie Unii Europejskiej. Pod koniec października weszła w życie dyrektywa Parlamentu Europejskiego standaryzująca złącza i mająca na celu zmniejszenie ilości wytwarzanych elektrośmieci. Jak wskazuje ekspert z firmy Green Cell, pozytywne skutki tej zmiany odczują nie tylko konsumenci, ale również producenci telefonów i laptopów.
 18. Marzy ci się pyszna i aromatyczna kawa o poranku? Chcąc uzyskać pełen smak i najwyższą jakość parzonej kawy postaw na najwyższej jakości produkty. <b><a href="https://coffee-style.pl/profesjonalny-ekspres-do-kawy/">Profesjonalny ekspres do kawy</a></b> to element, który z pewnością ci w tym pomoże. Pełna konfiguracja, wdrożona automatyzacja oraz dobór programu sprawi, że przygotowywanie kawy w domu lub lokalu będzie znacznie prostsze.
 19. 10 listopada 2022 r. online odbędzie się organizowana przez GigaCon konferencja „Data Center”. Wydarzenie jest poświęcone technologiom, środowiskom i narzędziom gwarantującym niezawodny i bezpieczny dostęp do baz danych.
 20. Personalizacja procesu uczenia, wsparcie botów, optymalny wybór nauczyciela, pomoc w kształceniu – to najważniejsze obszary, w których sztuczna inteligencja już teraz ułatwia edukację. Co konkretnie oznaczają te pojęcia? A także jak kształcenie z użyciem technologii będzie wyglądać w niedalekiej przyszłości?
DMC Firewall is a Joomla Security extension!