Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/aplicom/aplicom/components/com_sef/joomsef.php:3012) in /home/klient.dhosting.pl/aplicom/aplicom/plugins/system/jch_optimize/platform/cache.php on line 200
TECHNOLOGIE - Aplicom - Pogotowie komputerowe Słupsk
Pogotowie komputerowe Słupsk
A A A

TECHNOLOGIE

Zawiera ostatnie informacje Dziennika Internautów z kategorii: Technologie.
Dział poświęcony technologiom wykorzystywanym w internecie.
 1. Wały napędowe są niezbędnym elementem w szerokim spektrum maszyn i pojazdów, od samochodów osobowych i ciężarowych, poprzez maszyny rolnicze i budowlane, aż po zaawansowane aplikacje przemysłowe. Ich podstawową funkcją jest przekazywanie mocy obrotowej z silnika do innych części maszyny, takich jak koła napędowe lub inne mechanizmy. Właściwa praca wałów napędowych jest kluczowa dla efektywności, bezpieczeństwa oraz trwałości całego systemu napędowego.
 2. Czy sztuczna inteligencja może dorównać ludzkiej? Profesor Aleksandra Przegalińska omawia przyszłość AI, od Chat GPT do superinteligencji. Dowiedz się więcej o granicach i możliwościach AI.
 3. Lodówka samochodowa, wideorejestrator i alkomat to urządzenia niezwykle przydatne w każdym pojeździe. Wybierając produkty należy zwracać uwagę na parametry techniczne oraz marki, gwarantujące najwyższą jakość towarów.
 4. Żeby skutecznie prowadzić biznes, trzeba być obecnym w internecie. Projektowanie strony www firmy staje się jednym z najważniejszych elementów budowania marki. Nie wystarczy już tylko ładny wygląd — konieczne jest również zoptymalizowanie strony w taki sposób, aby była przyjazna dla użytkowników. W niniejszym artykule skupimy się na znaczeniu designu strony internetowej oraz przeanalizujemy kluczowe zagadnienia, które należy uwzględnić podczas projektowania.
 5. PKP Intercity ogłosiło postępowanie zakupowe na system CRM oparty na sztucznej inteligencji. Celem wdrożenia jest zwiększenie efektywności w obszarach marketingu, sprzedaży i obsługi klienta.
 6. <b><i>Każdy kierowca doskonale wie, czym jest pasek klinowy i jakie są jego główne zadania. Niemniej warto przypomnieć, jaka jest częstotliwość wymiany paska w samochodzie i jakie parametry paska mają największe znaczenie.</i></b>
 7. <b>Na co dzień kierowcy nie przykładają większej uwagi do opon, a przynajmniej do momentu, w którym złapią gumę lub nadejdzie czas ich sezonowej wymiany. Jest to duży błąd, ponieważ opony są tak naprawdę jedynymi elementami całego pojazdu, które mają bezpośredni kontakt z nawierzchnią. Nie można więc pozwalać sobie na żadne kompromisy, ponieważ może to mieć negatywny wpływ na bezpieczeństwo kierowcy, przewożonych pasażerów oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego.</b>
 8. Czy wiesz, że nowoczesne worki filtracyjne nie tylko poprawiają jakość powietrza, ale także chronią urządzenia przed zanieczyszczeniami? Zastosowanie innowacyjnych materiałów, takich jak włókniny filtracyjne i siatki nylonowe, przyczynia się do efektywnego usuwania szkodliwych substancji. Dalsze badania w tej dziedzinie mają kluczowe znaczenie dla ochrony środowiska i poprawy efektywności procesów produkcyjnych. Artykuł omawia znaczenie worków filtracyjnych oraz innowacje, które mają wpływ na redukcję zanieczyszczeń powietrza i ochronę maszyn.
 9. Rynek obrabiarek CNC pędzi na pełnych obrotach. Firmy inwestują w coraz bardziej zaawansowane maszyny, chcąc sprostać wymaganiom klientów i rynku. Jednak obok samej obrabiarki kluczowe znaczenie odgrywają... narzędzia. To one odpowiadają za precyzję, wydajność i finalną jakość obróbki. Czy można iść na skróty, wybierając tańsze zamienniki, czy lepiej zainwestować we frezy od renomowanych producentów?
 10. Magnesy odgrywają znaczącą rolę nie tylko w codziennych urządzeniach, ale również w technologiach przechowywania danych. Od kaset magnetofonowych, przez dyskietki, aż po współczesne dyski twarde – magnetyzm jest fundamentem wielu nośników informacji. W tym artykule przyjrzymy się bliżej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości magnetycznego przechowywania danych, skupiając się na fascynujących strukturach zwanych skyrmionami.
 11. 1 lutego weszły w życie nowe regulacje Google i Yahoo, które dotyczą głównie zaostrzenia standardów bezpieczeństwa i jakości w komunikacji e-mail. Firmy, które nie dołożą starań, aby dostosować się do nowych regulacji, mogą mieć problemy z docieraniem do odbiorców.
 12. UNIQA uruchomiła w pełni zautomatyzowaną ocenę szkód życiowych w zakresie uszczerbku na zdrowiu. Technologia usprawnia ocenę merytoryczną roszczeń, ujednolica podejmowanie decyzji i ogranicza ryzyka oszustwa.
 13. Polacy doceniają potrzebę inwestowania w nowe technologie, ale obawiają się utraty zatrudnienia. Dlatego uważają, że roboty powinny pracować tylko pod nadzorem ludzi - tak można najkrócej podsumować fragmenty raportu "Co Polacy myślą o robotach" dotyczące przyszłości rynku pracy.
 14. Przecinarki taśmowe są niezastąpionym narzędziem w obróbce metali, ale wybór odpowiedniego modelu może być trudny. W tym artykule omówimy różne rodzaje przecinarek taśmowych, wpływ mocy silnika na możliwości cięcia, znaczenie wydajności i precyzji pracy oraz rolę umiejętności operatora. Dowiedz się, jak dokładnie ocenić swoje potrzeby i wybrać najlepszą przecinarkę taśmową dla Twojego przedsiębiorstwa.
 15. Już 68% pracowników twierdzi, że generatywna sztuczna inteligencja pomoże im lepiej obsługiwać klientów wynika z badań Salesforce. Pracownicy szacują, że pozwoli im to zaoszczędzić średnio pięć godzin tygodniowo.
 16. Streaming w wyższej rozdzielczości, jeszcze łatwiejszy kontakt z bliskimi, a dla biznesu niezwykłe możliwości cyfrowego rozwoju – to wszystko mają zyskać klienci T-Mobile dzięki nowej, jeszcze szybszej sieci 5G Bardziej od tego operatora.
 17. W związku z pracami rozwojowymi w obszarze Profilu Zaufanego, usługa ta będzie niedostępna dla użytkowników od najbliższego piątku do soboty, informują przedstawiciele Centralnego Ośrodka Informatyki (COI). Obywatele nie będą w tym czasie mogli korzystać także z innych usług e-administracji, co oznacza brak możliwości realizacji różnych spraw urzędowych przez internet. Sprawdź jakich:
 18. Rok 2023 przyniósł rewolucję w technologiach cyfrowych. Sztuczna inteligencja zaczęła dynamicznie zmieniać rynek pracy w IT i nie tylko. Zobacz, co może oznaczać to dla Twoich zarobków oraz kariery.
 19. Mijający rok w świecie technologii należał do generatywnej AI i dużych modeli językowych, które zaczęły rozumieć język naturalny. Inne technologie z obszaru AI mogą znacząco upowszechnić się w 2024 r. Eksperci IDEAS NCBR wskazują, na które z nich warto zwrócić uwagę.
 20. Ponad połowa Polaków jest zainteresowana zakupem odnowionego smartfona – tak wynika z raportu Smart Barometr. Czasem jednak w kontekście odświeżonych urządzeń pojawiają się pewne wątpliwości, przez które nie decydujemy się na kupno takiego sprzętu. Oto 3 najpopularniejsze mity o drugim życiu smartfona.
DMC Firewall is a Joomla Security extension!