Pogotowie komputerowe Słupsk
A A A

Wiadomości

CyberDefence24.pl
  1. Co czwarty Amerykanin czerpie wiedzę na temat bieżących wydarzeń z YouTube'a, z kolei co piąty śledzi na platformie  oficjalne media. Podobnie wyglądają statystyki dotyczące osób oglądających kanały indywidualnych twórców - wskazują badania przeprowadzone przez Centrum Badawcze Pew.
  2. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji podkreśliło, że działania Twittera uważa za „akt cenzury i część kampanii umotywowanej politycznie”. Sprawa odnosi się do usunięcia profilu agencji informacyjnej RIA Nowosti z wyników wyszukiwania w ramach platformy.
  3. Jeden z największych komercyjnych operatorów szpitali w Stanach Zjednoczonych Universal Health Services Inc potwierdził, w wyniku nieokreślonego „problemu z bezpieczeństwem IT” jego sieć została wyłączona. Sieć prowadzi około 400 szpitali i ośrodków opiekuńczych na terenie Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.
  4. Tematem przewodnim inauguracji CYBERSEC Global 2020 była szeroko rozumiana współpraca na rzecz budowy cyberbezpieczeństwa oraz wzmacniania prewencji przed zagrożeniami w sieci. Nie zabrakło również opinii specjalistów dotyczących pandemii COVID-19, która zmusiła społeczeństwa do przeniesienia kolejnych aktywności do sfery online.
  5. Amerykański są wstrzymał wykonanie rozporządzenia prezydenta Donalda Trumpa mówiące o blokadzie TikToka w Stanach Zjednoczonych.
Our website is protected by DMC Firewall!