Pogotowie komputerowe Słupsk
A A A

Wiadomości

CyberDefence24.pl
  1. Władze Stanów Zjednoczonych wprowadzają przepisy, które przewidują zakaz eksportu z tego kraju sprzętu i oprogramowania mogącego służyć do przygotowywania i prowadzenia cyberataków. Restrykcje mają obejmować kraje, w których łamane są prawa człowieka i które inspirują ataki w cyberprzestrzeni. Na szczycie listy są Rosja i Chiny.
  2. Cyfryzacja zdemokratyzowała dostęp do wiedzy, usług publicznych i dała większe możliwości uczestnictwa w rynku pracy. Aby mogła służyć szerokiemu włączeniu społecznemu, musi być uzupełniona odpowiednią edukacją i rozwijaniem kompetencji w społeczeństwie.
  3. 'Kiedy mówimy o przewadze informacyjnej, wróćmy do tych trzech rzeczy: patrz na siebie, patrz na przeciwnika i na wszystkie inne istotne rzeczy, które mają miejsce” - powiedział gen. broni Stephen Fogarty, komentując nowe narzędzie w armii, przeznaczone do monitorowania pola walki w cyberprzestrzeni.
  4. „Kobiety w informatyce są fantastyczne” – podkreśla Przemysław Kania, dyrektor generalny Cisco Systems Polska, odnosząc się do danych, według których 40 proc. wszystkich pracowników krakowskiego oddziału firmy stanowią kobiety. Różnorodność stymuluje do niecodziennych rozwiązań, które przekładają się na rozwój przedsiębiorstwa.
  5. Donald Trump zapowiedział uruchomienie własnego portalu społecznościowego „TRUTH Social” oraz platformy streamingowej. Jego zdaniem sieć będzie rywalizowała z liberalnymi mediami i gigantami technologicznymi. Próbna wersja ma zostać uruchomiona w przyszłym miesiącu.
Our website is protected by DMC Firewall!