Pogotowie komputerowe Słupsk
A A A

LUDZIE

Zawiera ostatnie informacje Dziennika Internautów z kategorii: Internauci.
O sprawach istotnych dla użytkowników internetu, związanych z ich życiem, pracą, nauką i rozrywką.
 1. Słodki, bez zawartości kofeiny i z niewielką zawartością tłuszczu – takie właśnie właściwości ma proszek z owoców drzewa karobowego. Dlaczego warto zainteresować się karobem? Czy można go używać poza kuchnią?
 2. Dookoła nas panuje szum informacyjny – codziennie każda gazeta, portal czy telewizja zasypują nas niezliczoną ilością wiadomości z kraju i świata. Oczywiście „wiedza to potęgi klucz”, jak mówi stare powiedzenie, ale czasem potrzebujemy też czegoś lekkiego. Dzięki temu zachowujemy równowagę i odprężamy się w codziennym zgiełku. Polskieradio24.pl dostarcza nie tylko wiedzy związanej z najwyższymi szczeblami życia politycznego i gospodarczego. Na witrynach Polskiego Radia znajdziemy również informacje ze świata kultury, życia wyższych sfer i codzienności najważniejszych światowych postaci.
 3. Rezonans magnetyczny stawów to badanie wykorzystywane w diagnostyce nieprawidłowości w obrębie stawów odpowiedzialnych za poruszanie wybranymi kończynami. Wykonuje się zwykle w celu postawienia prawidłowej diagnozy urazu mechanicznego lub ustalenia przyczyn nieprawidłowości w ruchomości stawów, które pojawiły się u pacjenta samoistnie bądź zostały wykryte przy okazji innych badań diagnostycznych. Dowiedz się, czym jest i na czym polega rezonans magnetyczny stawów, a także poznaj poszczególne rodzaje badań rezonansem, ukierunkowanych na diagnostykę nieprawidłowości w obrębie poszczególnych stawów.
 4. Każda pora roku kojarzona jest z konkretnymi kolorami, a wiosną to właśnie niebieski króluje w garderobie wielu osób. Czy rzeczywiście wiosną warto stawiać na niebieskie stylizacje? Czy są one hitem, czy może raczej kitem? W niniejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania i przedstawić kilka pomysłów na modne wiosenne outfity.
 5. Czym powinna się charakteryzować kolekcja sportowa damska? Czy odzież fitness może być wykorzystywana również w casualowych stylizacjach? Oto modowe must have dla wszystkich kobiet, które prowadzą aktywny tryb życia.
 6. Jeżeli zastanawiasz się w jaki sposób zaskoczyć bliską Ci osobę, rozwiązaniem tego dylematu może być regeneracja w hotelu SPA. To doskonały pomysł zarówno na urlop, jak i na weekendowy wypad we dwoje. Tego rodzaju miejsca zazwyczaj usytuowane są w pięknej okolicy, a także oferują swoim gościom mnóstwo atrakcyjnych form relaksu, niosących wiele korzyści dla naszego ciała, ale również spokoju wewnętrznego.
 7. Naukowcy z Polski i Norwegii odkryli, że osoby o ponadprzeciętnej atrakcyjności fizycznej mają lepszy stan zdrowia w porównaniu z osobami o średniej atrakcyjności. Badanie przeprowadzono na podstawie rzeczywistych biomarkerów ryzyka kardiometabolicznego.
 8. Szukasz wciągającej dyscypliny sportowej, która wpłynie pozytywnie na Twoje ciało, ale też samopoczucie? Strzelectwo nie należy może do najpopularniejszych pasji, ale z roku na rok zyskuje na zainteresowaniu. Jeśli jeszcze nigdy nie próbowałeś swoich sił w tej dyscyplinie, być może warto rozpocząć swoją przygodę. Korzyści jest naprawdę wiele, a strzelanie potrafi wciągnąć! To piękny sport, mylnie kojarzony jedynie z walką lub agresją. Dobry strzelec to osoba skupiona i opanowana. Do tego strzelectwo to doskonała rozrywka i sposób na odstresowanie, lepszą postawę czy utratę wagi. Dowiedz się, dlaczego warto odwiedzić strzelnicę.
 9. W Azji popularnym sposobem na codzienną pielęgnację twarzy stał się rytuał koreańskiej pielęgnacji. Polega on na kilku kolejno występujących po sobie krokach, których działanie wpływa na zdrowy wygląd cery, jej kondycję i promienność. Sprawdźmy, czym dokładnie jest koreańska pielęgnacja i jakie kosmetyki należy do niej stosować.
 10. Każdy człowiek chce spędzić owocnie swój wolny czas. Stąd też, gdy zbliżają się wakacje albo długie weekendy szukamy miejsc, w których można dobrze wypocząć oraz smacznie zjeść. Odwiedzając różne miejsca w Polsce czy też na świecie zawsze warto sięgnąć po dania regionalne, przygotowane z miejscowych produktów. Rożne regiony Polski mają do zaoferowania dania regionalne, które nie mają nic wspólnego z najnowszymi trendami kulinarnymi, a więc będziemy mogli tam zjeść np. zwykłe placki ziemniaczane czy też kwaśnicę przygotowane zgodnie ze starymi przepisami. Każda restauracja stara się tak przygotować swoją ofertę kulinarną, by wywarła ona na gościach niezapomniane wrażenie.
 11. Długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej niesie ze sobą wiele problemów zdrowotnych. Stosowanie mat to najbardziej ergonomiczne rozwiązanie. Sprawdź zastosowania mat antyzmęczeniowych w biurach, przy ladach, w punktach informacyjnych, na recepcjach, a także w domach. Dowiedz się, dlaczego ich stosowanie odgrywa kluczową rolę w ergonomii pracy.
 12. Szukasz swojego miejsca do życia w Polsce? Rozpoczynasz studia lub właśnie je kończysz i myślisz o zamieszkaniu w jednej z większych aglomeracji w kraju? Rozważ na poważnie Poznań. W poniższym tekście postaramy się przybliżyć życie w tym mieście i wskazać kilka argumentów za tym, aby umieścić je na liście lokalizacji do życia.
 13. Majonez Winiary jest najchętniej wybierany przez konsumentów w Polsce. Tak przynajmniej wynika z badania przeprowadzonego dla portalu Onet.pl. Drugi na podium jest Kielecki, a na trzecim miejscu plasuje się Hellmann’s. Pierwszą piątkę zamykają marki Kętrzyński i Pudliszki. Natomiast w czołówce brakuje marek lokalnych, bo rodacy praktycznie w ogóle nie decydują się na taką opcję.
 14. Firma Surfshark przeprowadziła badanie, którego celem była analiza wniosków związanych z prawem do bycia usuniętym z wyników wyszukiwania. Od 2015 do 2021 roku do Google oraz Microsoft Bing wpłynęło ponad milion takich wniosków. Ponad połowa z nich była z krajów Europy Zachodniej. Polska znalazła się na siódmym miejscu (z 32) z około 31.9 tysiącami zgłoszeń.
 15. Pięta Haglunda  jest patologią narządu ruchu objawiającą się bólem  tylnej  powierzchni pięty. Ból może być tak silny, że uniemożliwia oparcie pięty o powierzchnię, przez co utrudnia codzienne funkcjonowanie.  Choroba Haglunda jest połączeniem zaburzeń w obrębie tkanek miękkich i zmian w tkance kostnej. Schorzenie to dotyka ludzi w różnym wieku i płci, jednak częściej obserwujemy przy płaskich stopach oraz u kobiet w wieku 15-35 lat. W około 60% przypadków dotyczy obu pięt.
 16. Swoboda i niezależność, lepsze perspektywy zawodowe i możliwości podróżowania… to tylko niektóre z wielu zalet posiadania uprawnień do prowadzenia samochodu. Mieszkasz za granicą i zastanawiasz się jak zrobić prawo jazdy w UK po polsku? Jakie wymogi trzeba spełnić, by przystąpić do egzaminu? Jak długo trwa kurs? Czy można ograniczyć koszty uzyskania prawa jazdy w UK? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.
 17. <i>Czółenka na słupku to jeden z najbardziej uniwersalnych rodzajów obuwia, jakie w szafie posiada każda kobieta. Czym cechują się te buty i jak wybrać odpowiednie dla siebie?</i>
 18. Tylko w lutym policja zatrzymała blisko 6 tys. kierujących w stanie nietrzeźwości. 48% Polaków uważa, że skutecznym środkiem prewencyjnym są blokady alkoholowe. W jakich sytuacjach stosuje się to rozwiązanie i na czym ono polega?
 19. 40 proc. z nas za główny powód korzystania z social mediów podaje możliwość inspirowania się, a 38 proc. „bycie na bieżąco” - wynika z najnowszego badania agencji BrandLift. Potrzeba posiadania najnowszych informacji właśnie ze źródeł, jakimi są social media wzrosła na przestrzeni trzech lat o 4 proc. Czego jeszcze poszukujemy w social mediach?
 20. W okresie trzech miesięcy od 1 listopada ub.r. w polskim internecie odnotowano niemal 180 tys. przekazów deprecjonujących Ukrainę i Ukraińców — wynika z badania przeprowadzonego przez analityków Instytutu Monitorowania Mediów (IMM) we współpracy ze Stowarzyszeniem Demagog. Z kolei w ostatniej analizie za styczeń wykazano, że pośród najpopularniejszych kont powielających antyukraińską propagandę na Facebooku i Twitterze znaleźli się m.in. poseł Konfederacji Grzegorz Braun oraz prezeska stowarzyszenia STOP NOP – Justyna Socha.
Our website is protected by DMC Firewall!