Pogotowie komputerowe Słupsk
A A A

Publikacje

Największy polski serwis o nowych technologiach - aktualności, oprogramowanie, publikacje, demonstracje, wideo, testy sprzętu i nie tylko...
dobreprogramy - portal nie tylko o oprogramowaniu
 1. Robocalls wyrastają w Polsce jak grzyby po deszczu. Równie szybko pojawiają się firmy zajmujące się instalacjami fotowoltaicznymi, korzystające z usług firm telemarketingowych. Te udostępniają zrobotyzowanych konsultantów. Jeżeli jeszcze nie otrzymałeś od nich telefonu, z pewnością stanie się to w najbliższym czasie. Wcześniej lepiej odpowiednio się zabezpieczyć, żeby przypadkiem nie dać się nabić w butelkę przez bota.
 2. W 2007 roku Asus uznał, że pora na coś nowego i wypuścił na rynek Eee PC - przenośny komputer, który miał zmienić wszystko. Faktycznie, zmienił - ale trochę inaczej, niż wyobrażali to sobie jego twórcy.
 3. Windows 11 został udostępniony testerom na kanale Release. Oznacza to, że Microsoft ukończył znakomitą większość przygotowań do premiery i w praktyce dokładnie taka (lub tylko minimalnie zmieniona) wersja systemu trafi 5 października do użytkowników.
 4. Pod koniec zeszłego roku wielu użytkowników telefonów otrzymywało SMS-y z treścią o wytypowaniu danej osoby do kwarantanny. Tak się składa, że oszuści znów wykorzystują technikę phishingu, aby dostać się do waszych kont bankowych.
 5. Arachnofobia to prawdopodobnie najpospolitsze zaburzenie lękowe. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu, naukowcy z Uniwersytetu w Bazylei stworzyli aplikację na smartfony, mającą pomóc ludziom w pokonaniu wstrętu do pajęczaków.
 6. Google Chrome w 2022 roku zostanie zaktualizowany do wersji z numerem 100.x, ale twórcy już dzisiaj sprawdzają, czy jest to bezpieczne. Chodzi o nagłówek z "user-agentem", który podpowiada deweloperom, z jakiej przeglądarki korzysta użytkownik.
 7. Windows 11 trafi do pierwszych komputerów 5 października, a więc za niespełna 2 tygodnie, tymczasem Microsoft wciąż poprawia istotne błędy w programie insider. Najnowsza kompilacja testowych "okienek" usuwa m.in. problem nierównych ikon paska zadań.
 8. Ceny elektroniki w końcu przestaną rosnąć, mimo zaburzonych obecnie łańcuchów dostaw. W najnowszej analizy wynika, że pamięci zaczną zauważalnie tanieć pod koniec 2022 roku i dopiero wtedy warto je będzie kupić.
 9. Intel niedawno przegrał szóste wyzwanie dotyczące ważności patentu w pozwie zainicjowanym przez Instytut Mikroelektroniki Chińskiej Akademii Nauk w 2018 roku.
 10. T-Mobile włączył w ostatnim tygodniu ponad 150 nowych stacji 5G, zwiększając tym samym ich łączną liczbę w kraju do ponad 3000. Zaktualizowane mapy zasięgu w dużych miastach trafiły już na stronę operatora.
 11. Nowa odsłona urządzeń Surface różni się od poprzednika o wiele bardziej niż kilka wcześniejszych edycji i stanowi [ważny krok w rozwoju](https://www.dobreprogramy.pl/microsoft-pokazal-nowe-surfacey-z-mysla-o-windows-11,6686042228976608a){:external}{:follow} serii. W wydaniu Pro, uwagę przykuwa wyświetlacz 120 Hz oraz nowe Intel Evo: platforma oparta o [11-tą generację](https://www.dobreprogramy.pl/intel-oglasza-11-generacje-nowych-procesorow-mobilnych,6638539100715744a){:external}{:follow} procesorów i LPDDR4x, zoptymalizowana pod kątem mobilności. Jest jednak jeszcze coś...
 12. Microsoft zaprezentował szereg nowych urządzeń z serii Surface - głównie z myślą o nadchodzącej premierze Windows 11. Nowa linia obejmuje odświeżone laptopy i akcesoria oraz Surface Duo 2 i zupełnie nowy Surface Laptop Studio.
 13. Netflix prawdopodobnie nie zawiesił twojego konta, a przynajmniej nie informowałby o tym w taki sposób. Sprawdzając pocztę warto być ostrożnym, bo do użytkowników trafiają e-maile z informacją o rzekomym zawieszeniu konta na Netfliksie - to oszustwo.
 14. Aplikacja mObywatel pojawiła się na rynku w nowej wersji, której należy wyłącznie unikać - oszuści spreparowali stronę internetową, na której oferują zawirusowaną wersję aplikacji rządowej. Użytkownik może przez nią stracić pieniądze z konta.
 15. UPC zmaga się z awarią, w wyniku której tysiące użytkowników straciły dostęp do internetu. Problem zaczął się tuż po godzinie 15:00 i w chwili pisania niniejszego tekstu wyłącznie się nasila.
 16. Android Auto został zaktualizowany do wersji 6.9, ale nie wnosi ona nowości, które od razu zauważą kierowcy. Sporo zmieniło się za to "pod maską" - wkrótce będzie można to odczuć zmieniając tapetę i podczas korzystania z kilku aplikacji jednocześnie.
 17. Xiaomi ogłosiło wprowadzenie do sprzedaży w Chinach drugiej generacji swojego laptopa gamingowego Redmi G (2021).
 18. W weekend 9-10 października 2021 roku entuzjaści tworzenia innowacyjnych rozwiązań wezmą udział w IV City Coders Hackathon Płock. Wydarzenie odbędzie się w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki. Zapisy trwają do 3 października 2021 roku.
 19. Eksperci z Zespołu Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego ostrzegają przed oszustami podszywającymi się pod Alior Bank. Przestępcy nie tylko podrobili stronę internetową instytucji, ale też podmienili numer do infolinii banku i e-mail kontaktowy.
 20. Od dłuższego czasu pojawiają się doniesienia o planowanej przez Nvidię premierze odświeżonych RTX-ów serii 30XX oznaczonej jako SUPER.
Our website is protected by DMC Firewall!