Pogotowie komputerowe Słupsk
A A A

Publikacje

Największy polski serwis o nowych technologiach - aktualności, oprogramowanie, publikacje, demonstracje, wideo, testy sprzętu i nie tylko...
dobreprogramy - najnowsze artykuły
 1. TomTom podpisał długofalową umowę z Micorosftem. Zacieśnienie współpracy między firmami ma pozwolić na poprawę jakości usług kierowanych zarówno do klientów biznesowych, jak i indywidualnych.
 2. Rosjanie wykorzystują serwisy internetowe, komunikatory i gry online do rekrutacji na potrzeby sabotażu. Oferują Ukraińcom pieniądze w zamian za podjęcie się akcji, które utrudnią funkcjonowanie w trakcie wojny.
 3. Cyberprzestępcy chętnie atakują polskie firmy. Z najnowszego raportu wynika, że liczba ataków przekracza 2 tys. tygodniowo. Coraz częściej przedsiębiorcy mierzą się z atakami typu ransomware.
 4. Android Auto 12.4 jest już dostępny do pobrania dla kierowców. Google jak zwykle unika podawania wprost, jakie nowości przynosi aktualizacja, ale bez wątpienia warto pobrać ją przed wyjazdem na wakacje. Kolejne wydania Androida Auto zawsze przynoszą bowiem przynajmniej poprawki błędów.
 5. Usługi Inea nie działają u wszystkich użytkowników prawidłowo - wynika ze zgłoszeń, które od rana trafiają do serwisu downdetector. Chociaż skala awarii nie wydaje się wielka, problem u części klientów wyraźnie utrzymuje się od kilku godzin. Zgłoszenia dotyczą zarówno internetu, jak i telewizji.
 6. Windows 11 otrzyma wkrótce odświeżone menu Start, w którym aplikacje będzie można wyświetlać w jednym z trzech widoków, a nie tylko na niepraktycznie długiej liście. W testowych wydaniach Windowsa 11 da się już uruchomić podgląd widoku siatki i podziału na kategorie.
 7. Numer 8080 powinien trafić do książki telefonicznej każdego współczesnego smartfonu. Jeśli otrzymujesz podejrzane SMS-y z linkami dotyczące przesyłek czy nieuregulowanych rachunków, numer 8080 to sposób, by zgłosić wiadomości do analizy bezpieczeństwa przez zespół badaczy CERT Polska.
 8. Policja zatrzymała 55-latka, który podając się za "policjanta" przez telefon, wyłudził od kobiety z Lublina ponad 120 tysięcy złotych. To kolejny przykład podkreślający skuteczność metody ataku, której podstawą jest skuteczna manipulacja rozmową i wywieranie presji czasu na nieświadomym rozmówcy.
 9. Błąd 0x8002802B to kolejna awaria, którą mogą zauważyć niektórzy użytkownicy Windowsa 11 po instalacji opcjonalnego pakietu KB5039302. W wyniku zgłoszeń użytkowników Microsoft zauważył jednak problem i zastosował mechanizm KIR do wycofania problematycznej aktualizacji.
 10. Mapy Google oferują w ustawieniach ważny przełącznik, który wpływa na skuteczność lokalizowania w tunelach. Mowa o beaconach Bluetooth, które pozwalają aplikacji skuteczniej pozycjonować kierowcę na mapie. To ważne zwłaszcza w długich tunelach - warto sprawdzić tę opcję przed wyjazdem.
 11. CERT Orange Polska ostrzega klientów o fałszywych wezwaniach do zapłaty faktury. Ktoś podszywa się pod Orange i wysyła e-maile, w których sugeruje niezapłacony wysoki rachunek za usługi. Link pozwalający pobrać rzekomą fakturę doprowadzi do plików ze szkodliwym oprogramowaniem.
 12. Windows 11 w programie Insider dostał aktualizację KB5040550, która wprowadza kilka drobnych, ale cennych nowości. Większość dotyczy paska zadań i pozwala modyfikować ikony, powiadomienia, a nawet format daty. Zmiany z pewnością już wkrótce trafią do stabilnej wersji Windows 11.
 13. Wyjątkowe upały, groźne burze i inne zjawiska pogodowe to sytuacja, z którą mierzy się większość Polaków od pierwszych dni tegorocznego lata. Aby przygotować się na wysokie temperatury, opady lub inne zagrożenia, warto śledzić sytuację pogodową na mapie - mogą w tym pomóc liczne aplikacje.
 14. Korzystający z serwisu i aplikacji mObywatel muszą uważać, gdzie podają swoje dane. Jak ostrzega CERT Polska, trwa kampania phishingowa, w której oszuści odsyłają do fałszywego serwisu rządowego, wymagając logowania za pomocą danych konta w banku. To oszustwo prowadzące do utraty pieniędzy.
 15. CSIRT KNF ostrzega przed kolejnym wariantem oszustwa, którego celem jest nakłonienie do fałszywych inwestycji. W tym przypadku atakujący przygotowują materiały, którym towarzyszą nagrania głosowe. Wykorzystując AI można bowiem przygotować fałszywe pliki audio z głosami znanych osób.
DMC Firewall is a Joomla Security extension!