Pogotowie komputerowe Słupsk
A A A

Publikacje

Największy polski serwis o nowych technologiach - aktualności, oprogramowanie, publikacje, demonstracje, wideo, testy sprzętu i nie tylko...
dobreprogramy - najnowsze artykuły
 1. WhatsApp zaoferuje swoim użytkownikom kolejną funkcję. Do testowego wydania komunikatora na Androida trafia bowiem właśnie możliwość nagrywania i udostępniania ekranu telefonu.
 2. Sieć Plus walczy z awarią. Polacy korzystający z usług "zielonego" operatora zgłaszają problemy związane z siecią komórkową i internetem. Zgłoszenia pochodzą z całej Polski.
 3. Android Auto 9.6 okazuje się być kluczową aktualizacją dla właścicieli Samsungów Galaxy S22. Z doniesień kierowców wynika bowiem, że Google rozwiązał w tym wydaniu usterkę, która od ponad roku utrudniała połączenie Androida Auto z jednostką w samochodzie.
 4. Microsoft udostępnił publicznie własną dystrybucję Linux. Nie zastąpi ona Ubuntu czy Minta, ale może mieć bardzo duże znaczenie dla developerów – to z myślą o nich właśnie powstał Microsoft Azure Linux.
 5. Nadajniki cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T2/HEVC będą przechodzić w najbliższym czasie prace serwisowe. W tym czasie trzeba być gotowym na utrudnienia w odbiorze telewizji z multipleksów oraz radia.
 6. Karta graficzna GeForce RTX 4060 Ti nie spotkała się ani z pozytywnym odbiorem branżowych mediów, ani z dużym zainteresowaniem klientów. Na premierze w dużym japońskim sklepie nie uświadczyliśmy tłumów - zakupem karty była zainteresowana tylko jedna osoba.
 7. Grupa amerykańskich nurków wyłowiła z dna jeziora istny unikat. Poszukując śmieci, trafiła na sprawnego iPhone'a. Po roku w wodzie nawet nie przemókł.
 8. Dotychczas oferta telewizyjna UPC Polska gwałtowała dostęp do 187 stacji. W tym tygodniu dostawca zmienił ją radykalnie. Nie udostępnia już kanałów TVP i Eurosport.
 9. Przełom w technologii, który niesie ze sobą szereg zagrożeń. Socjolog i doradca prezydenta RP, prof. Andrzej Zybertowicz wypowiedział się na temat niekontrolowanego rozwoju sztucznej inteligencji. W jego ocenie to przełom o negatywnym charakterze, w ramach którego następuje przekroczenie bezpiecznej granicy rozwoju technologii.
 10. Dzięki pracy naukowców z Uniwersytetów w Singapurze oraz Hongkongu będzie można z użyciem sztucznej inteligencji odtworzyć "wysokiej jakości" wideo z sygnałów pochodzących bezpośrednio z naszych mózgów. Oto MinD-Video.
 11. W sieci pojawiły się pierwsze testy chińskiego procesora Powerstar P3-01105. Nowy model nie jest żadną rewolucją - w rzeczywistości jest to procesor Intela, który został wypuszczony pod inną nazwą.
 12. ChatGPT to wciąż popularny temat i to raczej nie zmieni się w najbliższym czasie. Nie dziwi więc, że wiele osób chce zarobić na jego popularności. W sklepach Google Play i Apple App Store pojawiły się aplikacje podszywające się pod ChatGPT. Generują dla swoich twórców ogromne zyski.
 13. Elon Musk najwyraźniej zmienił strategię dotyczącą Twittera. Aplikacja ma być dobra na każdą internetową okazję, a do tego potrzebne są jej funkcje, które przetestowała już konkurencja. Szyfrowanym połączeniem godnym komunikatorów towarzyszyć będą także nowe funkcje wideo.
 14. Reklamy w internecie mogą być fałszywe - przypomina na Facebooku Ministerstwo Cyfryzacji. Użytkownicy bez zastanowienia wierzący we wszystkie oferty, które widzą w sieci, mogą łatwo trafić na fałszywe strony i zamiast cokolwiek zyskać - stracić pieniądze.
 15. Karty graficzne AMD Radeon RX 7600 są obecnie najbardziej dostępną dla większości konstrukcją nowej generacji, ale przed zakupem referencyjnego modelu warto najpierw sprawdzić kable w zasilaczu.
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd