Pogotowie komputerowe Słupsk
A A A

Publikacje

Największy polski serwis o nowych technologiach - aktualności, oprogramowanie, publikacje, demonstracje, wideo, testy sprzętu i nie tylko...
dobreprogramy - portal nie tylko o oprogramowaniu
 1. Sklep Google Play oferował kolejne szkodliwe aplikacje na Androida. W tym przypadku dwa programy były zainfekowane trojanem Joker. To oprogramowanie, które może wykradać dane z telefonu i narażać ofiarę na straty finansowe.
 2. Użytkownicy między innymi Windows 11, 10 i odmian serwerowych, którzy mieli w ostatnim czasie problemy z połączeniami VPN L2TP mogą odetchnąć z ulgą. W Windows Update czeka opcjonalna aktualizacja zbiorcza, w której Microsoft rozwiązał tę usterkę.
 3. Z raportu ekspertów bezpieczeństwa firmy Check Point Research wynika, że w ostatnim kwartale 2021 roku DHL był najchętniej atakowaną przez hakerów firmą. Wśród najczęściej wykorzystywanych marek w atakach phishingowych znalazły się też: Microsoft, Whatsapp, Google czy LinkdIn.
 4. Regułą jest, że jeśli ktoś chce podkręcać procesory Intela, to powinien wybrać wariant z serii K. Tymczasem najnowsze zablokowane układy z rodziny [Alder Lake](https://www.dobreprogramy.pl/ces-2022-intel-przedstawia-nowe-procesory-z-rodziny-alder-lake,6722814738795488a){:external}{:follow} dobrze sobie radzą przy podkręcaniu za pomocą BCLK.
 5. Spoofing telefoniczny to bardzo groźny rodzaj oszustwa. Przestępcy, wykorzystując nowoczesne narzędzia, podszywają się dzięki niemu pod banki, firmy, z którymi współpracujemy lub naszych najbliższych. Policja apeluje o ostrożność.
 6. Użytkownicy Safari w komputerach Mac oraz dowolnej przeglądarki w iPhone'ach i iPadach mogą mieć uzasadnione obawy o bezpieczeństwo swoich danych z konta Google. Przez lukę w oprogramowaniu, część informacji o użytkowniku można łatwo odczytać.
 7. Najnowsze karty GeForce RTX 3050 będą miały dokładnie premierę 27 stycznia, ale w kraju kwitnącej wiśni sprzedaż już ruszyła.
 8. Wydobywanie [kryptowalut](https://www.dobreprogramy.pl/zmalalo-globalne-wydobycie-kryptowalut-winna-sytuacja-w-kazachstanie,6724983313255264a){:external}{:follow} można prowadzić na szerokiej gamie sprzętów. Jeszcze 11 lat temu popularne były procesory, a teraz karty graficzne oraz wyspecjalizowane układy ASIC.
 9. Windows 11 22H2, czyli nadchodząca pierwsza aktualizacja funkcji Jedenastki, przyniesie między innymi zmiany w zakresie widżetów. Do garści nieoficjalnych wieści sprzed kilku dni można teraz dołączyć kolejną porcję informacji.
 10. Aktualizacje pakietu Office skutecznie przemigrowały z formatu MSI (powstałego głównie na potrzeby Office 2000) do postaci Click-To-Run (CTR). Potrzebne było kilka podejść do tego, by CTR stało się przystępne, nieinwazyjne i niepsujące zgodności, ale w końcu się udało. Office w wersji 365, od wydania 2010 instaluje się metodą "strumieniową". Kiedyś w tym celu wykorzystywał wirtualny dysk Q oraz usługę AppV, dziś robi to samodzielnie i na Instalatorze Windows (MSI) polega w śladowym stopniu.
 11. Microsoft ostrzega przed niszczycielskim złośliwym oprogramowaniem, które uderza w ukraińskie organizacje. Zagrożone mogą być również polskie firmy utrzymujące łączność internetową z Ukrainą.
 12. Oszuści stworzyli fałszywą stronę internetową, która pomaga im wyłudzać wrażliwe dane, w tym login i hasło do bankowości internetowej. Jak donosi CSIRT KNF, za pośrednictwem witryny cyberprzestępcy oferują zwrot 300 złotych za szczepienie na COVID-19.
 13. Niemcy rozważają zablokowanie Telegrama po tym, jak stał się on popularny wśród przeciwników restrykcji covidowych. "Nie możemy tego wykluczyć" – powiedziała niemiecka minister spraw wewnętrznych.
 14. Dyrektor Cyberbezpieczeństwa Orange Polska- Przemysła Dęba ostrzega przed FluBotem, który może być wykorzystywany w nowej kampanii oszustw. O zakażeniu telefonu trojanem mają świadczyć nieznane SMSy wysyłane do Turcji lub Hiszpanii.
 15. Tesla, jedna z firm Elona Muska, która produkuje elektryczne samochody, zaakceptowała płatności w dogecoin'ach. Ogłoszenie firmy oraz komentarze miliardera wpłynęły na wartość kryptowaluty, która powstała w 2013 jako forma żartu.
 16. [Netflix ](https://www.dobreprogramy.pl/szukaj?q=netflix){:follow}podnosi ceny we wszystkich swoich planach w USA i Kanadzie od 1 do 2 dolarów miesięcznie. Niewykluczone, że podwyżka dotrze również do Europy – w Tym Polski – jak to miało miejsce w przeszłości.
 17. Oszuści po raz kolejny podszywają się pod popularny bank, licząc, że uda im się wyłudzić wrażliwe dane jego klientów, a następnie przejąć środki zgromadzone na koncie. CERT Orange Polska wyjaśnia, na co należy zwracać uwagę, aby nie stać się ofiarą cyberprzestępców i nie stracić oszczędności.
 18. Na wniosek amerykańskich służb, rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) przeprowadziła operację przeciwko cyberprzestępcom z grupy REvil. Zatrzymano 14 osób, ale Amerykanie mogą nie być w pełni zadowoleni z wyniku akcji.
 19. Układy z serii Pentium i Celeron rozchwytywane nie są, ale najnowsze wcielenia z rodziny [Alder Lake](https://www.dobreprogramy.pl/ces-2022-intel-przedstawia-nowe-procesory-z-rodziny-alder-lake,6722814738795488a){:external}{:follow} mogą trochę namieszać na rynku.
 20. Użytkownicy WhatsAppa na co dzień narażeni są na kilka znanych ataków. Zgłoszenia takich przypadków regularnie otrzymujemy od naszych czytelników, co potwierdza, że są to na co dzień stosowane praktyki. Zobacz, na co nie dać się nabrać.
Our website is protected by DMC Firewall!