Pogotowie komputerowe Słupsk
A A A

Publikacje

Największy polski serwis o nowych technologiach - aktualności, oprogramowanie, publikacje, demonstracje, wideo, testy sprzętu i nie tylko...
dobreprogramy - najnowsze artykuły
 1. Po ostatnim podniesieniu cen swojej usługi w kilkunastu krajach, Apple znowu zdecydowało się na podwyżkę. Tym razem zmiana dotyczy Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Kanady, ale biorąc pod uwagę historię zmian, należy szykować się na podobny scenariusz w Polsce.
 2. Dla wielu z nas wakacje są czasem odpoczynku od komputera i smartfona. Nie oznacza to jednak, że musimy koniecznie odciąć się od nich całkowicie. Niektóre aplikacje mogą znacząco ułatwić nam organizację udanego wypoczynku.
 3. Serwis Niebezpiecznik zauważył kolejne oszustwo wymierzone w Polaków. Tym razem cyberprzestępcy podszywają się pod Allegro. Rozsyłają fałszywe SMS-y i wykorzystując wizerunek znanej platforma e-handlu, próbują wyłudzić dane logowania oraz dane osobowe.
 4. Ostatni miesiąc nie był najlepszy dla Bitcoina. Pomimo rozmaitych wahań dziennych, cena ciągle spada. O ile 31 maja mogliśmy jeszcze zakupić jedną jednostkę waluty za prawie 32 tys. złotych, tak teraz zapłacimy za nią zaledwie nieco ponad 21 tys. złotych.
 5. Ceny kart graficznych wreszcie się powoli stabilizują, a my omówimy powody spadków oraz spróbujemy przewidzieć najbliższą przyszłość.
 6. Nowe procesory Intel Raptor Lake Core i9-13900K mają być nawet o 20 proc. szybsze niż ich poprzednik Alder Lake Core i9-12900K. W chińskim serwisie Expreview pojawiły się testy wskazujące, że w trybie wielowątkowym Raptor Lake radzi sobie znacznie lepiej.
 7. Chociaż dla wielu z nas Windows 98 wydaje się być zupełnie przestarzałym systemem, w branży kosmicznej sytuacja przedstawia się nieco inaczej. Europejska Agencja Kosmiczna poinformowała o wydaniu pierwszej aktualizacji systemu opartego na Windows 98 dla statku kosmicznego Mars Express.
 8. Otrzymaliśmy kolejne zgłoszenia oszustw od naszych czytelników. Tym razem donosicie nam o spreparowanych wiadomościach przychodzących z numeru +48504338151, wzywających do opłacenia należności za energię elektryczną.
 9. Microsoft opublikował raport "Defending Ukraine: Early Lessons from the Cyber ​​War", w którym informuje, że od momentu wybuchu wojny w Ukrainie, rosyjskie agencje wywiadowcze zintensyfikowały swoje działania szpiegowskie i ataki. Były one wymierzone w 42 państwa wspierające Ukrainę, a w szczególności w USA oraz Polskę.
 10. Opcjonalna aktualizacja KB5014668 jest teraz dostępny dla wszystkich użytkowników systemu Windows 11. Jako że jest nieobowiązkowa, możliwe jest jej pominięcie - w takiej sytuacji wszystkie istotne poprawki zostaną wdrożone w naszym systemie w ramach lipcowego, wtorkowego wydania.
 11. Wielki monitor jest marzeniem wielu graczy, ale osoby zainteresowane sprzętem do pracy też mogą chcieć panoramicznego ekranu.
 12. Rejestracja w aplikacji Vitay pozwoli na korzystanie z karty lojalnościowej Orlenu w smartfonie lub tablecie. Po rejestracji nie będzie potrzeby noszenia przy sobie fizycznej, plastikowej karty, co ułatwi korzystanie z promocji.
 13. Cyfrowa telewizja naziemna DVB-T2 od 27 czerwca 2022 roku będzie dostępna w całej Polsce, a stary sygnał DVB-T, w przypadku większości multipleksów, zostanie wyłączony. Ta zmiana nie musi oznaczać problemów z telewizorem, ale przede wszystkim początek ery lepszej jakości i większej liczby dostępnych programów.
 14. Wyznaczanie trasy w Google Maps to jedna z podstawowych funkcji tego narzędzia. Świetnie sprawdzi się podczas wakacyjnych wycieczek, zarówno samochodowych, rowerowych, komunikacją miejską, jak również pieszych.
 15. Jaki monitor 43 cale będzie dobry? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale zawsze warto rzucić okiem na co najmniej kilka przykładowych modeli.
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd