Pogotowie komputerowe Słupsk
A A A

Publikacje

Największy polski serwis o nowych technologiach - aktualności, oprogramowanie, publikacje, demonstracje, wideo, testy sprzętu i nie tylko...
dobreprogramy - najnowsze artykuły
 1. Meta poinformowała w nowym raporcie o zlikwidowaniu dwóch niepowiązanych ze sobą operacji dezinformacyjnych przeprowadzanych z Rosji i Chin. Macierzysta firma Facebooka ujawniła ponad 60 fałszywych stron internetowych podszywających się pod europejskie i amerykańskie media głównego nurtu.
 2. Najnowsze procesory od AMD serii 7000 (Raphael) trafiły do sprzedaży w Polsce. Przedstawiamy ich ceny.
 3. Intel zapowiedział w pierwszym dniu Innovation 2022 procesory Raptor Lake, które pojawią się na półkach sklepowych za parę tygodni. Na początek, tak samo jak było w przypadku rodziny Alder Lake, pojawią się jednostki odblokowane.
 4. Wiadomości SMS o rzekomym wyłączeniu energii elektrycznej trafiają masowo do Polaków. Do naszej redakcji stale spływają zgłoszenia, dzięki którym wiemy, jakimi numerami posługują się oszuści. Przedstawiamy 10 numerów telefonów, z których można dostać takiego SMS-a.
 5. Apple bez ostrzeżenia usunęło ze swojego katalogu aplikacji App Store niemal wszystkie narzędzia należące do rosyjskiego holdingu VK. Ze sklepu zniknęły m.in. serwis społecznościowy Vkontakte, dostawca poczty Mail.ru czy serwis strumieniowy VK Music.
 6. Gdy serwis dobreprogramy.pl debiutował w internecie, strony WWW były odmienne od tych dzisiejszych. Portale wyglądały skromniej i nikt nie mówił o "wersjach mobilnych" ani jakichś "chmurach". Czy dzisiejsza postać internetu to nieunikniony etap jego ewolucji?
 7. Badacze bezpieczeństwa zidentyfikowali w ostatnim czasie aż 75 mobilnych aplikacji w Google Play i 10 w App Store, które zawierały adware. Chodzi o programy, które obok swojego głównego celu wyświetlają niechciane reklamy. Łącznie wszystkie wykryte aplikacje pobrano aż 13 mln razy.
 8. Europejski Trybunał Praw Człowieka bierze 27 września na tapet kwestię wykorzystania w naszym kraju szpiegującego oprogramowania, na czele z Pegasusem. Poszkodowani twierdzą, że naruszono ich prawo do prywatności.
 9. Użytkownicy Zdjęć Google od paru dni mogą zauważać problemy z fotografiami, które przeglądają w aplikacji. Na niektórych zdjęciach widać artefakty, co w przypadku ważnych fotografii bez wątpienia może "podnieść ciśnienie". Na szczęście problem jest tylko pozorny.
 10. Dodanie widżetu z kartą Żabki na ekran smartfona nie powinno sprawić żadnej trudności nawet mniej doświadczonym użytkownikom. W kilku krokach wyjaśniamy jak to zrobić.
 11. Jeśli dzwoni do ciebie ktoś z numeru +48799600335, najlepiej nie odbieraj i nie oddzwaniaj. Jak wynika z szeregu zgłoszeń w sieci, numer ten jest ostatnio intensywnie wykorzystywany przez oszustów. Rozmowa nie prowadzi do żadnych korzyści.
 12. Do Polaków nieustannie trafiają wiadomości SMS o rzekomym zaplanowanym wyłączeniu energii elektrycznej. Ktoś wykorzystuje wizerunek dostawcy PGE i próbuje zmusić odbiorców do kliknięcia linku, by mogli uregulować zmyśloną należność. To oszustwo. W ten sposób można tylko stracić pieniądze.
 13. Klienci operatora Inea zgłaszają problemy z dostępem do internetu i telewizji. Sygnały o awarii napływają z dużych polskich miast, ale skala problemu wydaje się stosunkowo niewielka.
 14. Technologiczni giganci, m.in. Apple, Amazon czy Allegro, od lat sięgają po najnowsze zdobycze sztucznej inteligencji. W świecie tzw. "małego e-commerce" mariaż AI i e-handlu nie wydaje się jednak tak częsty. A szkoda, bo jak przekonuje Sebastian Kondracki, autor wydanego w sierpniu przez Helion bestsellera "Python i AI dla e-commerce", brak wiedzy o wykorzystaniu sztucznej inteligencji w e-commerce oraz niefrasobliwe podejście do zbierania i przetwarzania danych znacząco spowalniają rozwój polskich sklepów internetowych.
 15. Kciuki w dół trafią na TikToka. Nie będą one jednak dotyczyć samych materiałów, a komentarzy pod nimi. Co więcej, ich działanie będzie dość specyficzne, a już na pewno nie będzie oczywiste.
Our website is protected by DMC Firewall!