Deprecated: Required parameter $host follows optional parameter $check in /home/klient.dhosting.pl/aplicom/aplicom/components/com_sef/joomsef.php on line 3012
Publikacje - Aplicom - Pogotowie komputerowe Słupsk
Pogotowie komputerowe Słupsk
A A A

Publikacje

Największy polski serwis o nowych technologiach - aktualności, oprogramowanie, publikacje, demonstracje, wideo, testy sprzętu i nie tylko...
dobreprogramy - najnowsze artykuły
 1. Nowodworscy policjanci zatrzymali parę oszustów internetowych, która oferowała na jednym z popularnych portali społecznościowych konsolę do gier. W namierzeniu sprawców pomogła poszkodowana, ale wśród poszkodowanych są osoby z całej Polski. Policja przedstawiła oskarżonym po 30 zarzutów, za co grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.
 2. W Kontaktach Google niebawem może pojawić się nowa funkcja, która ułatwi zarządzanie dzwonkami przypisywanymi do określonych kontaktów. Niektórzy z pewnością docenią nową opcję.
 3. PLLuM to pierwszy polski otwarty wielki model językowy. Będzie on wytrenowany głównie na treściach polskojęzycznych. Wraz z nim na mocy współpracy sześciu jednostek naukowych powstanie inteligentny asystent.
 4. Prowadzenie firmy wiąże się z niemałymi kosztami. Z tego względu firmy szukają sposobu na ich cięcie tam, gdzie to możliwe. Jednym ze sposobów na oszczędności w przedsiębiorstwie jest korzystanie z używanego oprogramowania.
 5. Rozpoczął się grudzień, a to oznacza, że można spodziewać się zwiększonej liczby oszustw związanych z paczkami, kurierami czy przesyłkami. Już teraz pojawiają się pierwsze oszustwa, wykorzystujące wizerunek InPostu.
 6. Firefox został zaktualizowany do wersji 120.0.1, która powinna zainteresować wszystkich użytkowników dostrzegających problem z nienaturalnym obciążeniem procesora. W niektórych przypadkach teoretyczne obciążenie CPU wcześniej mogło sięgać 100 proc.
 7. Google rozpoczął wielką akcję kasowania nieaktywnych kont, co dla niektórych osób może oznaczać dezaktywację choćby starego konta Gmail czy utratę danych z Dysku. Twórcy deklarują, że usunięcie konta zostanie poprzedzone licznymi powiadomieniami, w tym na pomocniczy adres e-mail.
 8. Bank Millennium walczy z awarią, w wyniku której pojawiają się trudności w realizowaniu przelewów i korzystaniu z aplikacji mobilnej - wynika ze zgłoszeń w serwisie downdetector. Problemy nasiliły się około godziny 11:30 i dotyczą klientów Millennium z wielu regionów kraju.
 9. Kanały TVP dostępne w ramach MUX-3 w telewizji naziemnej, w grudniu zaczną być nadawane w najnowszym standardzie DVB-T2. To finalizacja długo odwlekanego procesu przełączenia tego multipleksu na nowy standard, co w przypadku pozostałych zostało zrealizowane w Polsce w 2022 roku.
 10. Threads, aplikacja przypominająca nieco serwis X, a powiązana z kontami z Instagramu, już w grudniu może trafić na rynek Unii Europejskiej. To zaskakujący ruch po tym, kiedy w lipcu Threads trafił na 100 rynków poza UE z uwagi na przeszkadzające w tym regulacje prawne.
 11. Eksperci bezpieczeństwa z firmy ESET odkryli złośliwe oprogramowanie ukryte w fałszywych wersjach gier mobilnych. Alarmują, że może to być część strategii cyberprzestępców, która stanowi zagrożenie zwłaszcza dla dzieci.
 12. Oszustwa telefoniczne nadal są zmorą starszych, nieświadomych osób. Całe szczęście służby starają się przeciwdziałać przestępcom. Ostatnio policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali 21-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego, który wyłudził od 80-letniej mieszkanki Słupska blisko 60 tysięcy złotych.
 13. UPC Polska boryka się z poważną awarią na terenie całego kraju. Klienci operatora skarżą się na problemy z działaniem internetu i telewizji.
 14. Bank Millennium walczy z awarią aplikacji mobilnej - wynika z narastającej liczby zgłoszeń w serwisie downdetector. Chociaż liczba zgłoszeń sugeruje, że problem nie dotyczy wszystkich klientów, liczba raportów sukcesywnie narasta od godziny 11:00, a problem nie został do teraz rozwiązany.
 15. SMS o sprzedaży przedmiotu z serwisu OLX lub innego portalu internetowego to najprawdopodobniej próba oszustwa i wyłudzenia pieniędzy. Takie wiadomości mogą trafić do każdego, a są poważnym zagrożeniem zwłaszcza przed świętami, w czasie wzmożonych zakupów prezentów. Widząc wezwanie do "odebrania płatności" czy etykiety nadawczej, lepiej nie klikać linku.
DMC Firewall is a Joomla Security extension!