Pogotowie komputerowe Słupsk
A A A

Najważniejsze wiadomości

Zawiera listę wiadomości oznaczonych jako najważniejsze
Najważniejsze artykuły DI
 1. Izraelsko-amerykańska firma Check Point Software uruchomiła program CyberUp, wspierający startupy zajmujące się cyberbezpieczeństwem. Inicjatywa ma na celu m.in. pomoc najbardziej obiecującym firmom w wyszukaniu potencjalnych inwestorów. Oprócz prowadzenia członków hubu przez kluczowe etapy rozwoju, CyberUp ma zapewnić dostęp do najnowocześniejszych izraelskich innowacji klientom firmy Check Point.
 2. Od momentu odwołania stanu epidemii w naszym kraju, wiele firm zdecydowało się na powrót pracowników do biur. Zgodnie z danymi GUS<sup>[1]</sup> pozyskanymi podczas badania „Popyt na pracę”, w czerwcu br. odsetek osób, które pracowały zdalnie w związku z sytuacją epidemiczną w ogólnej liczbie pracujących wyniósł jedynie 3,8%. Zbliżająca się zima, która często niesie za sobą utrudnienia komunikacyjne, może być jednak dla wielu firm dobrym pretekstem do zwiększenia ilości dni pracy zdalnej. Jeśli tak będzie, jak rozsądnie ją zaplanować, by używanie urządzeń elektronicznych nie odbiło się negatywnie na wysokości rachunków za prąd?
 3. Polska jest jednym z ostatnich krajów Unii Europejskiej, w którym koszty zbiórki odpadów po opakowaniach ponoszą wyłącznie mieszkańcy w ramach opłat gminnych. Z własnych kieszeni finansujemy coś, do czego u naszych sąsiadów dokłada się także duży biznes. Przyczyną tej sytuacji jest brak systemu Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta (ROP), a czas na jego wprowadzenie mija 5 stycznia 2023 roku.
 4. Instytut Badań Edukacyjnych zbadał, jakich kwalifikacji potrzebuje rynek pracy. Według ekspertów z IBE niezbędne jest silniejsze powiązanie edukacji i rynku pracy. Autorzy raportu „Zapotrzebowanie na kompetencje i kwalifikacje w regionalnych branżach wiodących” podkreślają rosnące znaczenie umiejętności. Wykształcenie formalne schodzi w opiniach pracodawców na drugi plan – aż w 80% ogłoszeń o pracę brak wymagań dotyczących wykształcenia. Zdaniem ekspertów to przejaw zmian na rynku pracy. Otwiera się era potwierdzonych umiejętności – kwalifikacji rynkowych.
 5. Najbliższe lata to ogromne wyzwania dla branży ubezpieczeniowej. Z jednej strony jest to perspektywa dynamicznego rozwoju, z drugiej konieczność dostosowania rozwiązań i podejścia do klienta do zmieniających się wymagań rynku. To już nie sama oferta produktowa jest najważniejsza, a sprawność procesów i jakość kontaktu z klientem, szybkość i wygoda tego kontaktu. Wyzwaniem jest zrozumieć klienta, jego potrzeby i oczekiwania oraz umieć na nie jak najlepiej odpowiedzieć.
 6. <b>Zarządzanie jakością odgrywa bardzo istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu i rozwoju współczesnych firm. Ma ono szczególnie duże znaczenie w dobie cyfrowej transformacji, kiedy to firmy prowadzą nieustanną walkę o zwiększenie swojej konkurencyjności oraz utrzymanie swojej pozycji na coraz bardziej wymagającym rynku. Cyfrową transformację przedsiębiorstwa skutecznie wspierają nowoczesne, usystematyzowane metody zarządzania kontrolą jakości, do których zalicza się Six Sigma. Sprawdźmy, co warto o niej wiedzieć!</b>
 7. Straty gospodarcze wynikające z nielegalnego handlu są równoważne 3 proc. światowego PKB wynika z szacunków Światowego Forum Ekonomicznego. Według Konferencji Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju gospodarka światowa traci na tym rocznie 2 tryliony dolarów.
 8. Od 2024 roku USB-C będzie jedynym portem ładowania stosowanym w urządzeniach przenośnych na terenie Unii Europejskiej. Pod koniec października weszła w życie dyrektywa Parlamentu Europejskiego standaryzująca złącza i mająca na celu zmniejszenie ilości wytwarzanych elektrośmieci. Jak wskazuje ekspert z firmy Green Cell, pozytywne skutki tej zmiany odczują nie tylko konsumenci, ale również producenci telefonów i laptopów.
 9. Wobec zbliżającego się sezonu świątecznego internauci powinni być szczególnie czujni w kwestii oszustw związanych z dostawą przesyłek. Celem oszustów jest kradzież danych, pieniędzy, a nawet infekowanie urządzeń. Zobacz na co zwrócić uwagę przygotowując się do intensywnego sezonu zakupów świątecznych prezentów przez internet.
 10. Jeśli interesujecie się outdoorem i z chęcią spędzacie czas na łonie natury to charakterystyczne logo marki The North Face inspirowane szczytem Half Dome w parku narodowym Yosemite z pewnością nie jest wam obce. Amerykańska firma, której początki sięgają 1966 roku to jeden z największych i najbardziej innowacyjnych producentów odzieży i obuwia outdoorowego na świecie. Jej produkty pozwoliły na eksplorację najbardziej niedostępnych i niebezpiecznych miejsc na naszej planecie. Nie bez powodu mottem marki od lat jest hasło: Never Stop Exploring!
 11. Mimo rozwoju technologicznego i ułatwionej komunikacji, wysłanie towaru za granicę wciąż wiąże się z dokładnym planowaniem przewozu, aby uniknąć zbędnych komplikacji i opóźnień. Czym się sugerować, czego unikać - to znajdą Państwo w artykule.
 12. Jak wynika z Microsoft Annual Work Trend Index Report 2022, mimo pracy z dala od firmowego biurka, aż 87 proc. pracowników jest przekonane, że nic nie stracili ze swojej produktywności. Tego optymizmu nie podzielają ich szefowie – 85 proc. menedżerów w wątpliwość podaje ich zaangażowanie podczas pracy zdalnej.
 13. 10 listopada 2022 r. online odbędzie się organizowana przez GigaCon konferencja „Data Center”. Wydarzenie jest poświęcone technologiom, środowiskom i narzędziom gwarantującym niezawodny i bezpieczny dostęp do baz danych.
 14. Święta to czas, który wreszcie możemy w pełni spędzić z najbliższymi, okazać im ciepło i wdzięczność. Niewątpliwie do takich osób należą nasze mamy, którym zawdzięczamy tak wiele. Wspólna kolacja wigilijna, ubieranie choinki i długie zimowe rozmowy to idealna okazja ku temu, by być po prostu blisko.
 15. Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (AI).
 16. Polacy najbardziej ufają sektorom, w których w ostatnim roku dochodziło do największej liczby wycieków danych na świecie – jak dowiadujemy się z raportu Procontent Communication pt. „Polacy w cyberprzestrzeni – Czy jesteśmy świadomi cyberataków?”. Badaniu opinii publicznej poddano wiarygodność poszczególnych sektorów gospodarki w kwestii praktyk mających na celu ochronę danych.
 17. Prezesi firm są zgodni - w najbliższym czasie czeka nas recesja. 7 na 10 pytanych przez think tank Conference Board, uważa, że Europę czeka głębokie spowolnienie. Managerowie narzekają na powszechną drożyznę i rosnącą presję inflacyjną. Koszty produkcji w ciągu ostatnich trzech miesięcy w najlepszym wypadku pozostały na tym samym poziomie. Czy to oznacza zaciskanie inwestycyjnego pasa?
 18. Gospodarka liniowa, bazująca na ciągłym wzroście i powiększającym się zużyciu surowców, a także powodująca wzrost ilości odpadów, to model niezrównoważony, do którego porzucenia dąży Unia Europejska. Jej przeciwieństwem jest tak zwana gospodarka o obiegu zamkniętym. Na czym polega i jakie są korzyści z jej wprowadzenia?
 19. W tym roku policjanci w Polsce wystawili mandaty na łączną sumę wynoszącą ponad miliard złotych <sup>1</sup>. Mandaty najczęściej kojarzą nam się z nieprzepisową jazdą samochodem lub z zakłócaniem porządku publicznego.  Nie są to jednak jedyne sytuacje, w których można otrzymać karę finansową. „Nieznajomość prawa szkodzi” – w tym przypadku o aktualności tego powiedzenia można się dotkliwe przekonać. Co warto zatem wiedzieć o nietypowych przewinieniach, za które możemy zostać ukarani, by nie narażać się na mandat i niepotrzebny stres?
 20. Zaledwie jedna trzecia studentów twierdzi, że ma świetne doświadczenia wyniesione z uczelni. W trzecim dorocznym raporcie firmy Salesforce pt. „Connected Student” przepytano ponad 1300 studentów i 1300 specjalistów z sektora szkolnictwa wyższego na całym świecie. Raport zawiera również spostrzeżenia z pogłębionych spotkań informacyjnych z liderami wyższego szczebla w instytucjach szkolnictwa wyższego w 11 krajach.
Our website is protected by DMC Firewall!