A
A
A
Zawiera ostatnie informacje Dziennika Internautów z kategorii: Bezpieczeństwo.
Informacje na temat błędów w popularnych programach oraz innych zagrożeniach i niebezpieczeństwach czyhających na internautów oraz użytkowników telefonów komórkowych.
Fałszywe wiadomości informują o rzekomym zawieszeniu konta w mBanku z powodu podejrzanych działań - informują eksperci od cyberbezpieczeństwa. Wiadomość zawiera link prowadzący do strony przypominającej witrynę banku.
Bezbronne firmy, rosnące zagrożenia i dramatyczny brak specjalistów – ta kombinacja tworzy wybuchową mieszankę dla sektora MŚP. Dlaczego właśnie teraz małe i średnie przedsiębiorstwa znalazły się na celowniku cyberprzestępców?
Smartfony (także w wersji używanej) stanowią jeden z częściej wybieranych prezentów. W Polsce aż 7 na 10 osób kupuje używane smartfony, narażając się na ukryte zagrożenia cyberbezpieczeństwa. Czy wiesz, że ten wymarzony, tańszy telefon może być bramą dla cyberprzestępców?
Niewidzialny atak nadchodzi z zaskakującego kierunku. Popularne narzędzie do zarządzania czasem stało się nowym wektorem zagrożenia dla milionów użytkowników i organizacji. Analitycy Check Point Research odkryli metodę, która pozwala cyberprzestępcom omijać standardowe zabezpieczenia poczty poprzez powiadomienia z Kalendarza Google. Sprawdź, jak Ty lub Twoja organizacja możecie zabezpieczyć się przed takim atakiem.
Piętnaście minut – tyle wystarczyło cyberprzestępcom, by przekonać parlamentarzystę do przelania oszczędności życia. Czy ktokolwiek jest bezpieczny, skoro doświadczony polityk może paść ofiarą tak wyrafinowanego oszustwa?
Siedemnaście krytycznych luk bezpieczeństwa. Miliony urządzeń zagrożonych. Czasomierz tyka. Apple właśnie wypuściło serię kluczowych aktualizacji zabezpieczeń, które mogą uchronić Twoje urządzenie przed cyfrowymi włamywaczami. Czy Twoje sprzęty marki Apple są już zabezpieczone?
Hakerzy już kradną zaszyfrowane dane! Czekają tylko na pojawienie się komputerów kwantowych, by złamać obecne zabezpieczenia. Europa stoi przed największym wyzwaniem cyberbezpieczeństwa w historii. Czy zdążymy się przygotować na erę postkwantową?
Aż 62% Polaków gotowych jest udostępnić swoje dane osobowe w zamian za spersonalizowane oferty, mimo rosnących obaw o cyberbezpieczeństwo. Najnowsze badanie EY pokazuje zadziwiający paradoks w podejściu do ochrony prywatności. Jak wyjaśnić ten nietypowy trend?
75 proc. Polaków posiada w swoim domu przynajmniej jedno inteligentne urządzenie, które może okazać się furtką do wrażliwych danych o nas samych. Mimo, że zwykle oburzeniem reagujemy na próby nadmiernej ingerencji rządów w życie prywatne, to z drugiej strony nie zastanawiamy się, ile wrażliwych informacji udostępniamy aplikacjom na naszych smartfonach czy inteligentnym urządzeniom w domach.
Ponad 500 zgłoszeń o podejrzanych mandatach z kodami QR wpłynęło w ostatnim kwartale do organów ścigania. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda bardzo profesjonalnie - dokument opatrzony jest oficjalnym logo policji oraz Krajowej Administracji Skarbowej. Jak nie wpaść w pułapkę oszustów?
Jeśli otrzymałaś/eś SMS z informacją, że raport BIK został zamówiony w mBanku, a wniosek o pożyczkę jest na etapie analizy, to miej się na baczności. Sposób działania oszustów jest o tyle złożony, że po chwili dzwoni do nas rzekomy pracownik banku lub firmy pożyczkowej. W rozmowie informuje, że na nasze dane ktoś zaciągnął kredyt.
Paraliż operacyjny krakowskiej komunikacji miejskiej był głównym celem cyberataku na krakowskie MPK. W wyniku działań doszło do awarii systemów informatycznych i pojawiły się problemy w funkcjonowaniu m.in. systemów sprzedaży biletów, strony internetowej MPK oraz innych systemów informatycznych spółki. Jednocześnie wystosowany przez nią apel ws. zabezpieczenia numerów PESEL, może sugerować, że te wrażliwe dane mogły zostały wykradzione.
Ponad 80% Polaków boi się zagrożenia dezinformacją i cyberatakami. To więcej niż osób obawiających się wojny czy klęsk żywiołowych - alarmuje najnowszy raport IPSOS. Czy nasze obawy są uzasadnione?
Polska znajduje się w czołówce krajów najczęściej atakowanych przez organizacje sponsorowane przez obce państwa. Cyberataki na infrastrukturę przemysłową stają się coraz poważniejszym zagrożeniem dla przedsiębiorstw produkcyjnych. Jak skutecznie chronić systemy operacyjne przed nowoczesnymi zagrożeniami?
Cyberprzestępcy znów uderzają w polskich konsumentów. Tym razem wykorzystują markę Rossmann, oferując karty podarunkowe za bezcenne 9 złotych. Czy potrafisz rozpoznać tę niebezpieczną pułapkę zanim będzie za późno?
Polski sektor bankowy staje w obliczu bezprecedensowego wyzwania. Każdego tygodnia dochodzi do ponad 1 700 cyberataków na pojedynczą instytucję finansową w naszym kraju, przewyższając średnią światową. Czy polskie banki są przygotowane na tę eskalację cyberzagrożeń?
Prezes UODO nałożył karę 24 555 złotych na organizację za niewystarczające zabezpieczenie danych osobowych. Utracony laptop z wrażliwymi informacjami ujawnił poważne braki w systemie ochrony. Jakie wnioski powinni wyciągnąć administratorzy danych?
Nawet 1,2 miliona graczy może być zagrożonych za sprawą wykorzystania przez cyberprzestępców skryptów opensourcowego silnika gier komputerowych – ostrzegają analitycy bezpieczeństwa cybernetycznego Check Point Research. Do tej pory zainfekowano ponad 17 tys. urządzeń. Efektem akcji hakerskiej mogą być poważne wycieki danych oraz dalsze ataki ransomware.
Oszuści zaczęli wysyłkę wiadomości e-mail, które wyglądają jak oficjalna korespondencja od Santander Bank. W treści maila informują o rzekomej wpłacie na Twoją korzyść i zachęcają do pobrania załącznika, w którym mają znajdować się szczegóły transakcji. Uważaj!
Obowiązkowe czarne skrzynki, kamery monitorujące kierowcę i szereg innych systemów bezpieczeństwa to nowa rzeczywistość na europejskim rynku motoryzacyjnym. Te wymagane przez UE zmiany znacząco wpłyną na ceny nowych samochodów w nadchodzącym roku.