Pogotowie komputerowe Słupsk
A A A

Kanał główny

Zawiera wszystkie wiadomości publikowane przez redakcję DI. Istnieje możliwość wybierania informacji również przez kategorie.
Kanał główny DI
 1. Hakerzy często próbują atakować również pracowników niższego szczebla, dlatego warto dbać o prawidłowy stan wiedzy na temat cyberzagrożeń wśród wszystkich zatrudnionych.
 2. 35 nowych, złośliwych aplikacji w Google Play zostało niedawno zidentyfikowanych przez badaczy cyberbezpieczeństwa z firmy Bitdefender. Niektóre z nich zostały pobrane przez użytkowników urządzeń z Androidem ponad 100 tysięcy razy. Mimo zgłoszenia tego do Google wciąż część z tych apek jest dostępna na platformie.
 3. <b>W ostatnich latach Polacy coraz chętniej wypoczywają w kraju. Polska cieszy się coraz większym zainteresowaniem także wśród zagranicznych turystów, którzy poszukują tu atrakcyjnych cen i możliwości spędzenia wczasów w komfortowych warunkach. Nic więc dziwnego, że osoby pragnące ulokować swój kapitał w nieruchomości, zamiast standardowych mieszkań pod wynajem, coraz chętniej stawiają na apartamenty inwestycyjne. To świetna opcja dochodu pasywnego, która przyniesie oczekiwane zyski pod warunkiem wyboru odpowiedniej nieruchomości.</b>
 4. Ryczałtowcy, którzy chcieliby od drugiego półrocza przejść na skalę podatkową, mogą to zrobić do 22 sierpnia. Aby zmienić formę opodatkowania, należy zmodyfikować wpis w CEIDG na stronie biznes.gov.pl. Ekspert wyjaśnia dla kogo taka zmiana jest korzystna.
 5. Do 2025 roku cyberprzestępczość będzie kosztować świat ok. 10,5 biliona dolarów rocznie. W dużej mierze sukces przestępców jest rezultatem błędów popełnianych przez użytkowników. Klikanie w podejrzane linki, pobieranie zainfekowanych załączników, brak aktualizacji krytycznego oprogramowania i nieużywanie uwierzytelniania dwuskładnikowego – oto kilka grzechów głównych popełnianych przez potencjalne ofiary. Co istotne, dotyczy to zarówno prywatnych użytkowników, jak i pracowników, narażających tym samym swoje firmy na straty. Wektorów ataków jest wiele, a skradzione dane to na czarnym rynku cenny towar. Ekspert cyberbezpieczeństwa firmy ESET radzi, jak rozpoznać, że nasz komputer zhakowano i jak poradzić sobie z nieproszonymi gośćmi.
 6. Introwertyk, spędzający całe dnie przy komputerze czy grający w gry na telefon, stroniący od sportu i zdrowego trybu życia. Kiedy myślimy o fanach gier, to nierzadko taki obraz rysuje nam się w głowie. Tymczasem, gamerzy to nie tylko esportowcy, ale także osoby, które w realnym życiu mocno skupiają się na swoim zdrowiu i kondycji. Według badań naukowców z Queensland University of Technology, przeprowadzonych na grupie ponad 1400 zawodników z 65 krajów wynika, że jedynie 4 proc. z nich jest narażonych na otyłość.
 7. Od 22 sierpnia wszyscy klienci Play będą mogli skorzystać z eSIM. Rozwiązanie będzie dostępne zarówno w ofertach abonamentowych, MIX jak i na kartę dla wszystkich klientów indywidualnych oraz biznesowych. Wymiana tradycyjnej karty SIM na eSIM jest bezpłatna i można jej dokonać w każdym salonie Play w całej Polsce.
 8. Własna strona www może zapewnić Ci nie tylko nowych klientów, ale przede wszystkim zwiększa Twoją wiarygodność i pozwala zaprezentować ofertę. Jednak zanim skorzystasz z tych możliwości, to musisz zdecydować się na tę inwestycję. Dlatego sprawdź, ile kosztuje strona internetowa dla firmy.
 9. Blisko dwie trzecie (65%) Polaków planuje urlop wypoczynkowy w sezonie letnim. Stanowi to niemal o 20% więcej niż rok wcześniej – wynika z badania dotyczącego planów wyjazdowych Polaków przeprowadzonego na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej. Jednak jak się okazuje, wyjazd w cieplejsze rejony nie musi wiązać się z koniecznością brania „wolnego” od pracy i wykorzystywania dni urlopowych. Wzrastająca popularność modelu zdalnego powoduje, że wykonywanie pracy z rajskiej plaży, górskich szczytów, czy kameralnej kawiarni przy eleganckiej promenadzie coraz mniej zaskakuje.
 10. Oszuści stosują różne sztuczki, aby zachęcić internautów do pobrania złośliwego oprogramowania. Jedną z mniej znanych, aczkolwiek mocno rozpowszechnionych metod jest scareware.
 11. Digital fashion, metaversum czy NFT to w ostatnich miesiącach zyskujące na popularności trendy. Eksperci analizują, czy nowe nawyki zakupowe konsumentów będą wspierać starania korporacji do osiągania celów zrównoważonego rozwoju. Mimo, że wirtualny wizerunek staje sie coraz bardziej istotny, to 75 proc. respondentów nadal nie jest przekonanych, aby cyfrowe ubrania mogły nawet częściowo zastąpić te fizyczne.
 12. Koszule wierzchnie są bardzo popularne. Trudno się temu dziwić, mają bowiem wiele zalet. Dobrze dobrana koszula wierzchnia jest modnym dodatkiem do stylizacji na różne okazje. Z czym nosić taką koszulę? Gdzie znaleźć produkt dobrej jakości? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w kolejnych akapitach artykułu.
 13. Eksperci postulują, że należy zmienić przepisy i definicję mobbingu, bo trudno go udowodnić przed sądem. Z tego powodu ofiary rzadko decydują się na dochodzenie swoich praw. Ale obecnie w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej nie są prowadzone prace, które miałyby na celu zmianę kodeksowej definicji tego zjawiska. Tymczasem prawnicy zwracają uwagę na to, że wystarczyłoby nawet, aby w samej definicji zamiast przecinka został wstawiony wyraz „lub”. To już sporo by zmieniło. . Eksperci dodają też, że dzisiaj zdecydowanie łatwiej jest dowieść fakt molestowania niż mobbingu. Ponadto z ich praktyki wynika, że pozwy przeważnie wytaczają firmom sami mobberzy, by odwrócić sytuację na swoją korzyść, co wydaje się dość dziwną, ale często skuteczną linią obrony.
 14. Już ponad 80 procent aktualnych ofert zatrudnienia w branży tech dotyczy pracy zdalnej lub hybrydowej – wynika z danych platformy rekrutacyjnej the:protocol. Specjaliści IT nadal nie chcą wracać do biur, ale na rynku widać pewne przetasowania. Hybryda zaczyna przeważać nad pracą zdalną, więc kandydaci większą uwagę zwracają na lokalizację przyszłego pracodawcy.
 15. Grupy cyberprzestępców rozprzestrzeniających rodziny złośliwego oprogramowania – w tym QakBot, IceID, Emotet i RedLine Stealer – wykorzystują do tego pliki skrótów (LNK). Skróty zastępują makra pakietu Office, które zaczynają być domyślnie blokowane. Następnie hakerzy, wykorzystując podstęp i socjotechniki, nakłaniają użytkowników do infekowania ich komputerów złośliwym oprogramowaniem. Dostęp ten może być wykorzystany do kradzieży cennych danych firmowych lub sprzedany grupom ransomware.
 16. Największym pod względem liczby obserwujących kontem firmowym na polskim TikToku jest konto TikTok Polska, natomiast drugie miejsce zajmuje Xiaomi, którego liczba fanów tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy wzrosła aż o 127 proc., jak wynika z analizy SentiOne. Żadne inne medium społecznościowe nie generuje obecnie tak szybkiego przyrostu liczby obserwujących - wśród 10 największych polskich kont firmowych od maja do sierpnia tego roku wyniósł on średnio aż 26 proc.
 17. Dropbox rozpoczyna działalność w Polsce i po raz pierwszy uruchamia proces rekrutacji na naszym rynku. Firma opublikowała już ponad 20 ogłoszeń o pracę w Polsce i planuje dodać kolejne w najbliższych miesiącach. Obejmują one oferty zatrudnienia w takich obszarach, jak Content Security, Platform Infrastructure, Product Growth, Quality Engineering oraz HelloSign, czyli usługa podpisów elektronicznych Dropbox.
 18. Szukasz nowej szafki RTV do swojego salonu? Zobacz nasze porady i inspiracje, które pomogą Ci wybrać odpowiedni model! W propozycjach nie zabraknie nowoczesnych i loftowych modeli, które cieszą się największą popularnością!
 19. Otwarcie się na klientów zagranicznych to wielki krok w rozwoju każdej firmy, jednak prowadzenie firmy poza granicami kraju jest wyzwaniem formalnym bez względu na to, czy firma działa w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, czy spółki.
 20. <div id="clipboard-lead" class="m--regular-font-size-lg3 wp-preview__content col-lg-6">W Gruzji wyrabiano wino dużo wcześniej niż w Europie. Mówi się, że Gruzja płynie winem niezmienne od 8 tysięcy lat! Tutejsza metoda wyrobu wina, unikalna na skalę światową a licząca sobie 6 tysięcy lat, została w 2013 r. wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. Na czym polega jej unikalność?</div>
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd