Deprecated: Required parameter $host follows optional parameter $check in /home/klient.dhosting.pl/aplicom/aplicom/components/com_sef/joomsef.php on line 3012
E-BIZNES i E-PRAWO - Aplicom - Pogotowie komputerowe Słupsk
Pogotowie komputerowe Słupsk
A A A

E-BIZNES i E-PRAWO

Zawiera ostatnie informacje Dziennika Internautów z kategorii: Biznes, Finanse i Prawo.
O małych, średnich i dużych firmach oraz ich dzialalności w internecie i na rynku telekomunikacji. Także o finansach osobistych, programach partnerskich, zarabianiu w internecie. O prawie i bezprawiu oraz egzekwowaniu prawa.
 1. Współczesny świat prawa jest dynamiczny i złożony, a dostęp do profesjonalnej pomocy prawnej staje się kluczowy dla skutecznego rozwiązywania problemów prawnych, zarówno dla osób prywatnych, jak i dla przedsiębiorstw. W Gdańsku, podobnie jak w innych dużych miastach, kancelarie adwokackie odgrywają istotną rolę w zapewnieniu dostępu do wysokiej jakości usług prawnych. Niniejszy artykuł ma na celu przybliżyć czytelnikom, jak znaleźć odpowiednią pomoc prawną, wyjaśniając znaczenie współpracy z kancelariami adwokackimi oraz radcami prawnymi. Skupimy się na następujących aspektach:
 2. 90 proc. Europejczyków chce kupować w formule omnichannel – tak wynika z raportu eCommerce 2023 Survey Report . To pokazuje, że zakupy pomiędzy kanałami, wyszukiwanie informacji, odbiór przesyłek lub dokonywanie zwrotów powinny odbywać się zarówno online, jak i offline. I jest to must-have. Jak zatem wyglądają zakupy w formule omnichannel w Europie?
 3. Jeśli planujesz poważny remont albo właśnie wylewasz fundamenty pod budowę domu, prędzej niż później zaczniesz generować sporą ilość odpadów. Z racji faktu, że odpady budowlane nie są jak zwykłe śmieci, warto wiedzieć, gdzie je składować i jak się ich pozbyć. Przydatny w tym celu może być wynajem kontenerów.
 4. Wyjazd do pracy u zachodnich sąsiadów najczęściej kojarzy się z sezonowym zbiorem szparagów (a także innych warzyw lub owoców) oraz opieką nad starszymi osobami. Możliwości zatrudnienia jest jednak znacznie więcej! Warto poznać jednak nie tylko stanowiska oferowane pracownikom z Polski, ale także należy wiedzieć, gdzie szukać legalnych ofert pracy za granicą.
 5. Ruszył Kanał Zero, inicjatywa Krzysztofa Stanowskiego, która chce stawić czoła konwencjonalnym mediom. W ramach promocji, wspólnie z portalami pracy rocketjobs.pl i Just Join IT, zaproponowano niebanalną ofertę pracy.
 6. 15 lutego w ramach usługi Twój e-PIT Ministerstwo Finansów udostępni podatnikom zeznania roczne za 2023 rok. Po raz pierwszy obejmą one również przedsiębiorców, dla których deklaracje będą wstępnie wypełnione przez urząd skarbowy. Dotychczas przedsiębiorcy nie mogli korzystać z tej opcji.
 7. edrone, firma tworząca system Marketing Automation i CRM dla e-commerce, pozyskała 20 mln zł w kolejnej rundzie finansowania. Inwestycja ma pomóc w podwojeniu zatrudnienia w oddziale w Brazylii, co jest wyraźnym sygnałem ekspansji na rynkach Ameryki Łacińskiej.
 8. W 2023 r. kradzieże w sklepach wzrosły o 22,2% do 40 tys., a wykroczenia kradzieżowe o 16,9% do 279 tys., jak informuje Komenda Główna Policji. Eksperci wskazują na trudną sytuację rynkową, rosnące ceny i aktywność przestępców jako przyczyny, nie spodziewając się poprawy. Podniesienie progu przestępstwa do 800 zł może pogorszyć problem, obciążając sklepy i klientów.
 9. Czy wiesz, że co czwarty dorosły Polak ma zaległości w BIG InfoMonitor? W 2023 roku firmy sprawdziły w tym rejestrze 8,15 mln osób, a niemal 2,1 mln z nich okazało się niesolidnymi płatnikami. To wzrost o ponad 20 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.
 10. Pokolenie Z, czyli osoby urodzone w latach 1995-2012, coraz mocniej zaznacza swoją obecność na rynku pracy. To pokolenie, które wychowywało się w świecie cyfrowym i ma zupełnie inne oczekiwania wobec pracy niż starsze pokolenia.
 11. Czy jesteśmy gotowi na bankowość przyszłości? Polskie banki pokazują, że tak. W ostatnich latach sztuczna inteligencja zrewolucjonizowała sektor finansowy, a polskie banki nie tylko nadążają za tymi zmianami, ale często je wyprzedzają. Dzięki zastosowaniu AI, nasze banki są dziś przykładem dojrzałości technologicznej.
 12. Zakupy spożywcze online oszczędzają czas, energię i pomagają nam uniknąć gwaru oraz tłoku w lokalnych sklepach. Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z e-sklepami i nie jesteś pewny, jak zacząć, ten artykuł jest dla Ciebie. Poniżej znajdziesz poradnik, jak robić zakupy spożywcze online.
 13. Z jednej strony e-commerce rośnie w Polsce najszybciej w Europie, do naszego kraju wchodzą kolejni wielcy gracze, a w zeszłym roku zrobiliśmy zakupy za 132 mld zł (CBRE Research). Z drugiej, w minionym roku liczba nowych e-sklepów zrównała się z liczbą tych, które wycofały się z rynku - zawiesiły lub wyrejestrowały działalność. W czym tkwi problem?
 14. 29 stycznia strona społeczna reprezentowana przez związki zawodowe i Radę Pracowników zawarła porozumienie z zarządem Agory, w którym zostały określone zasady przeprowadzenia planowanego zwolnienia grupowego.
 15. Na stronie Rządowego Centrum Legislacyjnego pojawił się projekt ustawy wprowadzającej tzw. wakacje od ZUS-u. Zgodnie z założeniami projektu będą mogli z nich skorzystać mikroprzedsiębiorcy przez jeden miesiąc w roku. Składki za czas zwolnienia będą finansowane z budżetu państwa i nie będą stanowić przychodu.
 16. Mały ZUS Plus to rozwiązanie przeznaczone dla przedsiębiorców, których przychód w minionym roku nie przekroczył 120 tys. zł. Podmioty spełniające te warunki mogą korzystać z ulgi przez 36 miesięcy de facto w ciągu 6 lat. Przed następnym zgłoszeniem należy odczekać kolejne 3 lata. Możliwe jest jednak, że warunek ten przestanie obowiązywać. Jak zauważa ekspert inFakt, w lipcu zeszłego roku przygotowano projekt zakładający zniesienie wspomnianego limitu czasowego.
 17. Według danych z Rejestru Fundacji Rodzinnych, prowadzonego przez Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim, do końca grudnia ub.r. zarejestrowano 448 tego typu podmiotów. Do tego ogólnie złożono 828 wniosków. Rozpatrzenie jednego z nich trwało średnio od 14 do 180 dni. Tutaj warto zaznaczyć, że ustawa obowiązuje dopiero od maja 2023 r. Według znawców tematu, rejestracji jest zaskakująco dużo.
 18. Polacy stają się coraz bardziej świadomi przy zakupach online i nieufnie podchodzą do promocji w e-sklepach wynika z najnowszego sondażu UCE RESEARCH i Grupy BLIX. Istnieje znacząca grupa konsumentów, która aktywnie sprawdza autentyczność promocji w e-sklepach. Wyniki te rzucają światło na aktualne trendy konsumenckie i wyzwania stojące przed e-commerce.
 19. Wysokość składki zdrowotnej uzależniona jest od stosowanej formy opodatkowania. W przypadku ryczałtu wpływ na nią ma przeciętne wynagrodzenie z IV kwartału roku poprzedniego. Według danych opublikowanych 22 stycznia 2024 r. przez Główny Urząd Statystyczny średnie wynagrodzenie za IV kwartał 2023 r. w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 7767,85 zł. To wzrost o niemal 802 zł w porównaniu z kwotą 6965,94 zł za 2022 r.
 20. Europejscy regulatorzy nałożyli w 2023 roku łącznie 1,78 mld euro kar z tytułu naruszenia Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) – wynika z raportu kancelarii prawnej DLA Piper „GDPR Fines and Data Breach Survey”. Oznacza to wzrost o 14 procent wobec 2022 roku, głównie za sprawą rekordowej grzywny nałożonej na koncern Meta, właściciela serwisów Facebook i Instagram.
Our website is protected by DMC Firewall!