Pogotowie komputerowe Słupsk
A A A

E-BIZNES i E-PRAWO

Zawiera ostatnie informacje Dziennika Internautów z kategorii: Biznes, Finanse i Prawo.
O małych, średnich i dużych firmach oraz ich dzialalności w internecie i na rynku telekomunikacji. Także o finansach osobistych, programach partnerskich, zarabianiu w internecie. O prawie i bezprawiu oraz egzekwowaniu prawa.
 1. 29 września międzynarodowa firma z branży IT SOFTSWISS przeprowadzi błyskawiczne rozmowy kwalifikacyjne, przy pomocy których planuje znaleźć nowych programistów Ruby do swojego zespołu w Polsce. Dla kandydatów z branży IT to niezwykła szansa na otrzymanie oferty pracy w rekordowo krótkim czasie.
 2. Co czwarty Polak przyznaje, że w ciągu ostatnich 6 miesięcy korzystał z komunikacji zbiorowej z większą niż dotychczas częstotliwością. Powód? Rosnące ceny paliw i kosztów życia oraz szukanie oszczędności. Co trzeciej osoby nie stać obecnie na podróżowanie samochodem. W efekcie istnieje ryzyko, że tłok w komunikacji miejskiej, przełoży się na tłok w bazach dłużników. W prowadzonym przez BIG InfoMonitor Rejestrze Dłużników widnieje obecnie ponad 98 tys. osób, które zalegają z karami za jazdę bez biletu na kwotę wynoszącą prawie 136 mln zł.
 3. Pracownicy, którzy dotąd nie wykorzystali urlopu przysługującego im w 2021 roku, muszą zrobić to do końca września. Obowiązek dopilnowania, aby pracownik udał się w tym terminie na zaległy wypoczynek, spoczywa na pracodawcy – przypominają eksperci z firmy inFakt. Pojawia się pytanie, czy pracodawca może zmusić pracownika do pójścia na urlop?
 4. Eksperci komentujący najnowsze dane pochodzące ze sklepów uważają, że szczyt inflacji wciąż jest przed nami. Nie są jednak zgodni co do tego, czy nadejdzie on już jesienią czy też na początku 2023 roku, a może dopiero na wiosnę. Niektórzy prognozują, że ceny żywności wzrosną na przełomie października i listopada o 30% rdr. Inni twierdzą, że skok o 20% rdr. nastąpi tuż przed Bożym Narodzeniem, a na wiosnę podwyżki sięgną 35-40% rdr. Są także odmienne wyliczenia.
 5. Banki przymierzają się do składania tysięcy pozwów do sądów przeciwko frankowiczom o zwrot kapitału oraz wynagrodzenia za korzystanie z niego. Takiego pozwu może się spodziewać każdy, kto w 2019 r wystąpił o unieważnienie umowy kredytowej lub w inny sposób wszedł w spór z bankiem. W ten sposób banki chcą przerwać trzyletni termin przedawnienia – informuje Prawo.pl.
 6. Posiadanie oszczędności jako istotny element sukcesu finansowego systematycznie zyskuje na znaczeniu w oczach Polaków - obecnie wskazuje tak sześciu na 10 badanych. Co ciekawe, od 2020 r. spada odsetek tych, którzy utożsamiają sukces finansowy z brakiem długów i kredytów czy wysokimi zarobkami. Rośnie natomiast odsetek osób identyfikujących posiadanie własnego domu / mieszkania z sukcesem materialnym.
 7. Sklepy zielarsko-medyczne postulują umożliwienie im sprzedaży przez internet leków wydawanych bez recepty (OTC), do czego obecnie uprawnione są wyłącznie apteki – informuje Prawo.pl.
 8. Wrzesień to miesiąc kiedy na zewnątrz najczęściej pojawiają się niższe temperatury, noce stają się znacznie chłodniejsze, a dni nie tak ciepłe i słoneczne. Czas przed uruchomieniem sezonu grzewczego, to okres przeprowadzania corocznych kontroli szczelności instalacji gazowych, ale również wytężonych działań oszustów, którzy podają się za pracowników gazowni. Sprawdź jak zachować się, kiedy do drzwi zapuka osoba podająca się za gazownika.
 9. Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIKiem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków - wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”.
 10. Kalkulator kredytu frankowego obliczy, ile możesz zyskać na wygranej z bankiem w sądzie. Jest też pomocny w razie rozważania przyjęcia ugody od banku. Jak z niego skorzystać?
 11. Wysokość należnego zadośćuczynienia jest w dużej mierze uzależniona od sytuacji życiowej osoby poszkodowanej. Zarówno tej sprzed wypadku, jak i tej po nim – na zasadzie porównania, które ma wykazać wielkość doznanej krzywdy. Taki czynnik miał szczególnie duże znaczenie w sytuacji Pani Wioletty, która złamała rękę i nie była w stanie wykonywać swojej pracy.
 12. Przy wciąż rosnącej konkurencji sukces w e-commerce zależy nie tylko od ciekawego pomysłu na sklep internetowy, ale przede wszystkim od podejmowanych działań marketingowych. Jeśli chcesz przyciągać nowych klientów i systematycznie zwiększać sprzedaż, musisz dobrze zastanowić się nad doborem odpowiednich kanałów reklamowych i dostosowaniem strategii promocji do swojej grupy docelowej. W tym artykule podpowiemy Ci, jak budować przewagę konkurencyjną i wybić się na rynku!
 13. Dwóch na trzech Polaków uważa, że przez rosnącą inflację rząd powinien zlikwidować tzw. podatek Belki. Z kolei jedna na 25 osób stwierdza, że ww. danina powinna być tylko czasowo zawieszona. Natomiast Ministerstwo Finansów informuje, że obecnie nie pracuje nad zmianą przepisów. Tymczasem do kasy państwa w I połowie br. wpłynęło z tego tytułu tyle środków, ile za cały 2021 r.
 14. Podobnie jak w przypadku trendów obserwowanych w innych branżach, konsumenci domagają się, by instytucje rządowe oferowały więcej swoich usług online. I chociaż technologie takie jak media społecznościowe są często obwiniane za erozję zaufania do demokracji, usługi cyfrowe, właśnie takie jak wspomniane media społecznościowe, są krytycznym – i coraz popularniejszym – narzędziem dla rządów do udostępniania informacji i spełniania oczekiwań wyborców.
 15. Brak przełożonego dla niektórych jest spełnieniem marzeń. Holakracja, czyli forma organizacyjna firmy, w której nie ma szefa, klasycznych menadżerów, ale samoorganizujące się zespoły, zyskuje coraz większą popularność. Jakie są przyczyny jej sukcesu i jakie niesie korzyści dla firm?
 16. Izba Gospodarki Elektronicznej, której misją jest rozwój polskiej branży cyfrowej, między innymi poprzez konstruktywne działania legislacyjne, opracowała propozycję projektu ustawy pod nazwą „Polska cyfrowa. Pakiet zmian 2022”.
 17. Od nowego roku wszyscy kierowcy, którzy spóźnią się z przeglądem auta powyżej 30 dni, zapłacą dwa razy więcej, niż dotychczas. A jeżeli będą brać udział w wypadku – pokryją także koszt wypłaconego poszkodowanemu odszkodowania. Polska pod tym względem dogania wreszcie inne kraje członkowskie UE – informuje serwis Prawo.pl.
 18. W Ministerstwie Finansów zakończyły się prekonsultacje dotyczące nowych przepisów prawa podatkowego dla e-commerce. Głównym celem regulacji jest przeciwdziałanie szarej strefie i kontrola opłacania podatku VAT.
 19. Większość klientów w branży motoryzacyjnej oczekuje podawania dokładnych cen online i możliwości cyfrowego wypełniania wniosków kredytowych. Przejrzystość i usprawnione udzielanie pożyczek są w czołówce wymagań klientów, ale branża pozostaje daleko od ich spełnienia. Tylko 24% liderów branży motoryzacyjnej stwierdziło, że ceny na ich stronie internetowej konsekwentnie odpowiadają temu, za co klienci faktycznie płacą - wynika z najnowszego raportu Salesforce.
 20. Konkurowanie z dyskontami, supermarketami i sklepami online, walka na ceny, rosnące koszty produktów, czynszów i mediów... Małe osiedlowe sklepy nie mają łatwo! Na szczęście mnóstwo klientów woli robić codzienne zakupy właśnie w nich niż w dużych marketach. Jesteś właścicielem takiego biznesu? Przeczytaj, jak możesz przyciągać nowych klientów i lojalizować obecnych.
Our website is protected by DMC Firewall!