Pogotowie komputerowe Słupsk
A A A

E-BIZNES i E-PRAWO

Zawiera ostatnie informacje Dziennika Internautów z kategorii: Biznes, Finanse i Prawo.
O małych, średnich i dużych firmach oraz ich dzialalności w internecie i na rynku telekomunikacji. Także o finansach osobistych, programach partnerskich, zarabianiu w internecie. O prawie i bezprawiu oraz egzekwowaniu prawa.
 1. Według najnowszych danych sektor ekonomii twórców osiągnie wartość 200 mld dolarów do 2026 roku. Do wysokiego wyniku przyczynia się rosnące zainteresowanie internetową działalnością wśród przedstawicieli Gen-Z. Kim jest „statystyczny” przedstawiciel grupy twórców internetowych? W jakich kanałach tworzy, a na jakich zarabia? Jakie wydarzenie przyczyniło się do dynamicznego rozwoju sektora ekonomii twórców?
 2. Internet stał się przestrzenią, w której spędzamy mnóstwo czasu. Nic dziwnego zatem, że branża e-commerce rozrasta się z każdym rokiem. Zakupy online są wygodne, niejednokrotnie tańsze niż tradycyjne i dodatkowo umożliwiają zakup towarów niedostępnych w zwykłych sklepach. Sama branża odzieżowa z roku na rok notuje kilkunastoprocentowy wzrost dochodu z kanałów online. Jak zatem wykorzystać ten trend, sprzedając ubrania w sieci?
 3. Ponad połowa pracowników polskiego segmentu white collar chce zmienić pracę w ciągu najbliższego roku i aktywnie szuka nowego pracodawcy. 9 na 10 wyraża otwartość na zmianę - wynika z badania przeprowadzonego przez Wise Rabbit dla grupy portali pracy Just Join IT i Rocket Jobs.
 4. Wraz z popularyzacją narzędzi bazujących na sztucznej inteligencji, takich jak ChatGPT, pojawiło się wiele pytań o bezpieczeństwo danych i przyszłość niektórych zawodów. Podnoszone są też kwestie związane z oceną szans i zagrożeń będących skutkiem używania tego typu rozwiązań. AI i ChatGPT mogą wpłynąć na zwiększenie wydajności przedsiębiorstw, a także na optymalizację miejsc pracy w takich branżach, jak finanse, nowe technologie i IT. Na jakie obszary będą mieć wpływ innowacje bazujące na sztucznej inteligencji?
 5. Data Act, czyli akt w sprawie danych, ma na rynku europejskim regulować kwestie związane z dostępem do danych, możliwością ich przekazywania pomiędzy przedsiębiorcami, a także uzyskiwaniem do nich dostępu przez organy administracji publicznej. Projekt zakłada nałożenie na przedsiębiorców nowych obowiązków w zakresie ochrony danych osobowych.
 6. Na rynku nieruchomości zwykle mamy do czynienia w przypadku sprzedaży domów, mieszkania, lokali, działek. Ogromne zainteresowanie w obrocie nieruchomościami to także wciąż wynajem lokali. Wiele z nas, zwykle przegląda najnowsze oferty sprzedaży nieruchomości poprzez różne strony internetowe. Oczywistym wyborem staje się także agencja nieruchomości i jej profesjonalne podejście, dzięki czemu znajdziemy nieruchomość, która będzie nam odpowiadać. Czy wiesz jednak, że obecnie, bardzo opłacalne jest szukanie tzw. nieruchomości gruntowej? Czy wiesz, że nie musisz się w tej kwestii decydować na klasyczne pośrednictwo? Jakie mamy w Polsce rodzaje nieruchomości? Dlaczego warto szukać pośrednictwa? Co w zakupie nieruchomości gruntowych zaoferuje ci biuro nieruchomości Poznań?
 7. Revolut przyjmuje zapisy klientów na listę oczekujących na ubezpieczenie samochodu, które już niebawem udostępni na pierwszym europejskim rynku, w Irlandii. Ubezpieczenia komunikacyjne od Revolut mają cechować się dużą elastycznością, atrakcyjną ceną oraz szybką i prostą konfiguracją polisy.
 8. W pierwszym kwartale 2023 r. znacząco pogłębił się problem zatorów płatniczych. Płatności opóźnione o ponad miesiąc ma już 62 proc. przedsiębiorstw, to o połowę więcej niż w październiku zeszłego roku - wynika z badania Skaner MŚP wykonanego dla prowadzącego rejestr dłużników BIG InfoMonitor. Niemal co druga mikro, mała i średnia firma nie może też doczekać się na pieniądze po upływie dwóch miesięcy.
 9. Papier popularnie zwany toaletowym jest podstawowym wyposażeniem każdej toalety. I w żadnej z nich, niezależnie od tego, gdzie pomieszczenie to się znajduje, nie powinno go nigdy zabraknąć. Warto więc dbać o zaopatrzenie toalet i nabywać papier w większych ilościach.
 10. Dopiero wchodzisz na rynek ze swoją ofertą? Twoja firma jest dobrze znana klientom, ale w najbliższej przyszłości chcesz rozszerzyć asortyment o nowe produkty? Współpraca z agencją PR może przynieść szereg korzyści, bez względu na wielkość firmy czy zasięg jej działania. W czym może pomóc agencja PR i jak ją wybrać?
 11. Już 7 kwietnia wchodzi w życie nowelizacja Kodeksu Pracy, która ureguluje zjawisko pracy zdalnej. Popularyzacja tego modelu gwałtownie wzrosła w okresie pandemii. Nastąpiła więc konieczność określenia na drodze ustawowej praw i obowiązków pracodawców oraz pracowników.
 12. Jedną z najczęściej wybieranych form prowadzenia działalności jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. <a href="https://radkiewicz.net.pl/obsluga-prawna-firm/"><b>Obsługa prawna firm w Warszawie</b></a> polega w tym przypadku na doradztwie w zakresie wyboru formy prowadzenia działalności gospodarczej, a następnie rejestracji podmiotu (spółki). Istnieją dwa sposoby założenia spółki z o.o. – sposób tradycyjny i elektroniczny. W niniejszym artykule wyjaśnimy, czym jest spółka z o.o. oraz w jaki sposób można ją zarejestrować.
 13. Czy wiesz, że rzeczy, które wydają Ci się bezużyteczne i niepotrzebne, mogą mieć wartość? Surowce wtórne, takie jak złom, czy metale kolorowe (miedź, aluminium, stal nierdzewna, itp.), są coraz bardziej poszukiwane na rynku. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na ich sprzedaż, a w tym pomaga profesjonalny skup złomu w Gliwicach. Jedną z takich firm jest IKL PUNKT SKUPU ZŁOMU, która oferuje swoje usługi w Gliwicach i okolicach. W tym artykule przyjrzymy się bliżej ofercie tej firmy, dowiemy się, co oferuje i dlaczego warto skorzystać z jej usług.
 14. KSeF to elektroniczny system wymiany faktur, który w Polsce będzie obowiązywał od 1 lipca 2024 roku. Integracja z nim jest konieczna dla wszystkich firm i wymaga odpowiedniego przygotowania, zwłaszcza w kwestii digitalizacji danych i dokumentów biznesowych.
 15. Usługi, jakie oferuje wypożyczalnia aut Poznań cieszą się coraz większą popularnością. Korzystają z nich zarówno prywatni kierowcy, jak i firmy korzystające z dużej floty pojazdów. Co warto wiedzieć o wynajmie samochodów? W jakich sytuacjach wypożyczenie auta będzie dobrym rozwiązaniem?
 16. Operator płatności Blue Media udostępnił nową metodę płatności online - Visa Mobile. Umożliwia ona płacenie w wybranych sklepach internetowych intuicyjnie i wygodnie, a jednocześnie – tak samo bezpieczne.
 17. Temat kontroli obowiązku rejestracji odbiorników radiowych i telewizyjnych w Polsce co i rusz podnosi ciśnienie wielu Polaków. W związku z tym narosło wokół tej sprawy wiele niejasności i nadinterpretacji. Poczta Polska postanowiła odnieść się do tego tematu i rozwiać wszelkie wątpliwości.
 18. Standardowy limit dla gospodarstwa domowego, do którego cena za 1 kWh pozostanie na takim samym poziomie jak w minionym roku to 2000 kWh. Jak wynika z narzędzia Omni Calculator, już dość "wybrakowana" lista uwzględniająca jedynie 8 urządzeń oznacza zużycie na poziomie ponad 3500 kWh rocznie. Zmieszczenie się w rządowym limicie gwarantującym "zamrożoną" stawkę za 1 kWh może okazać się niewykonalne.
 19. Zeszły rok okazał się wyjątkowo korzystny dla fiskusa pod względem wpływów z tzw. podatku Belki. Choć Ministerstwo Finansów udostępniło dopiero dane z pierwszych jedenastu miesięcy 2022 roku, to już widać, że w tym okresie nastąpił skok o prawie 32% w porównaniu do całego 2021 roku. Z kolei w zestawieniu z 2020 rokiem wzrost wyniósł aż 80%.
 20. Posiadanie własnego domu to jedno z największych marzeń wielu ludzi. Jednak, jak każda inwestycja, wymaga ono odpowiedniej ochrony. Ubezpieczenie domu przed różnymi ryzykami może zapewnić właścicielom spokój i ochronę ich majątku. Przed jakimi ryzykami warto się ubezpieczyć?
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd