A
A
A
Zawiera ostatnie informacje Dziennika Internautów z kategorii: Wywiad.
--
Dynamiczny rozwój technologii blockchain i kryptowalut otwiera nowe możliwości nie tylko w świecie finansów, ale również w sektorze charytatywnym. O tym, jak cyfrowe waluty zmieniają sposób niesienia pomocy potrzebującym, rozmawiamy z Moniką Minkiewicz, CEO Kanga Foundation - organizacji, która skutecznie łączy innowacje technologiczne z działalnością dobroczynną. W wywiadzie poznamy praktyczne aspekty wykorzystania kryptowalut w działalności charytatywnej, wyzwania związane z ich implementacją oraz perspektywy rozwoju tego nowatorskiego podejścia do filantropii.
Dla Marty Żebrowskiej-Wojczuk i Weroniki Król projektowanie wnętrz to coś więcej niż tworzenie przestrzeni, na które miło się patrzy. Założycielki pracowni mow.design wierzą, że estetyka, praktyczność i luksus nie muszą się wykluczać. Ich pomysły w pełni dostosowują się do wymagań bardzo wyselekcjonowanej klienteli. Chociaż posiadają zdolność do pracy nad dowolnym stylem, większość inwestorów wybiera pracownię ze względu na charakterystyczny luksusowy sznyt, poparty dużą dbałością o szczegóły. Dziś rozmawiamy o tym jakie elementy tworzą definicję wyrafinowanego wnętrza i jak pracuje się z inwestorem, dla którego budżet nie stanowi żadnego ograniczenia.
Na temat rozwoju, przyszłości i znaczenia Nowych Technik Genomowych (NGT) dla polskiego i europejskiego rolnictwa rozmawiamy z dyrektorem Centrum Badawczego Nowych Technik Genomowych na Uniwersytecie Śląskim, dr hab. Markiem Marcem.
W 2019 roku w ramach projektu „Rozwój Badań Kosmicznych”, realizowanego ze środków Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA), a koordynowanego przez Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa, polscy inżynierowie rozpoczęli współpracę z California Institute of Technology (Caltech). W efekcie tej kooperacji do USA został wysłany jeden z testowych robotów wyprodukowanych w instytucie Łukasiewicz – PIAP. Celem podjętej z Caltech współpracy było wspólne wystąpienie w tegorocznym DARPA Subterranean Challenge. O tym, jak polski łazik trafił na międzynarodowe zawody DARPA opowiada Jakub Główka, Kierownik Zakładu Systemów Bezpieczeństwa w Łukasiewicz – PIAP.
Jak sztuczna inteligencja radzi sobie w codziennej pracy przedsiębiorstwa, ile kosztuje jej wdrożenie i jak może poprawić wynik NPS? Ze Stanislavem Rejtharem, CEO SentiSquare, firmy zajmującej się przetwarzaniem dużej ilości danych tekstowych w oparciu o sztuczną inteligencję rozmawia Aleksandra Adamczyk.
Zarezerwujcie czas - przed Wami ciekawa lektura z gatunku "wszystko, co chcieliście wiedzieć o...". Bohaterem dnia jest dziś CDA. Na pytania Dziennika Internautów odpowiedział Wolfgang Laskowski, rzecznik prasowy oraz pełnomocnik zarządu CDA S.A. ds public affairs.
Startup Art. #2018 to startujący 27 marca pakiet czterech wydarzeń dla studentów i absolwentów wyższych szkół artystycznych mających pomysł na biznes. O tym, jak Startup. Art pomaga realizować misję bez jednoczesnego tracenia z oczu zyskowności przedsięwzięcia, rozmawiamy z Karoliną Piotrowską, współkoordynatorką projektu.
Ecommerce Power to bezpłatne szkolenie online dla e-przedsiębiorców, które odbędzie się już 27 września. Dowiedz się, dlaczego warto się zapisać. Przeczytaj wywiad z koordynatorką wydarzenia, Klaudią Śpiewak ze Sky-Shop.pl.
Jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów pojazdów solarnych, Bridgstone World Solar Challenge, zbliża się wielkimi krokami, a Polscy studenci planują znaleźć się w jego czołówce! Zapraszamy do przeczytania wywiadu z z członkami zespołu Lodz Solar Team, pasjonatami i twórcami pojazdu solarnego „Eagle Two”. Młodzi naukowcy opowiadają o swoich zmaganiach w projektowaniu samochodu, innowacjach zastosowanych w „Eagle Two” oraz o wykorzystaniu okularów HoloLens w tworzeniu bolidu w oparciu o rozszerzoną rzeczywistość (Augmented Reality)
Tomasz Wesołowski to jeden z prelegentów, których będzie można usłyszeć podczas Mobile Trends Conference 2017, największej w Polsce konferencji o mobile, która odbędzie się już 8-10 marca. W wywiadzie mówi o rozwoju sztucznej inteligencji i, co za tym idzie, komunikacji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Zapraszamy do lektury!
Jak, prowadząc firmę, zyskać nawet kilkanaście godzin tygodniowo za rozsądne pieniądze? W rozmowie z Dziennikiem Internautów Piotr Wolniewicz, Dyrektor Generalny i współzałożyciel firmy Brella, wyjaśnia, jak zdalne wsparcie w zadaniach prywatnych i asystenckich może łatwo i szybko poprawić efektywność wykorzystania czasu menedżerów firmy.
Organizacje branży IT coraz wyraźniej angażują się w dyskusje o prawie autorskim. Widać to na przykładzie ZIPSEE - polskiego związku dystrybutorów sprzętu. Dlaczego ta organizacja interesuje się prawem autorskim? Co może zrobić? Czy producenci sprzętu mogą mieć wspólne interesy z użytkownikami? Rozmawialiśmy o tym z prezesem ZIPSEE Michałem Kanownikiem.
W ramach akcji HejtStop internauci mogą zgłaszać przykłady mowy nienawiści, które następnie oceniane są przez prawników. Co chcą osiągnąć organizatorzy tej akcji? O tym rozmawialiśmy z jedną z osób zaangażowanych w projekt.
Dlaczego jakieś stowarzyszenie walczy o jawność władz? Co trzeba zmienić w mentalności urzędników? W jaki sposób działa Sieć Obywatelska Watchdog Polska i na czym polega jej sieciowość? O tym oraz o innych sprawach rozmawialiśmy z Katarzyną Batko-Tołuć, dyrektorką programową SO Watchdog Polska.
Dlaczego jakaś Fundacja zajmuje się "społeczeństwem nadzorowanym"? Dlaczego prawo do prywatności łączy się z prawem do informacji? Kto chce ograniczyć nadzór, jak to robi i jak zdobywa na to środki? O tych oraz o innych problemach e-społeczeństwa rozmawialiśmy z Małgorzatą Szumańską z Fundacji Panoptykon.
Big Data niewątpliwie przynosi korzyści, ale pewne obawy może wzbudzać pozyskiwanie danych na nasz temat z innych źródeł - zauważa dr Edyta Bielak–Jomaa (GIODO) w rozmowie z Dziennikiem Internautów. Tematem rozmowy była również tzw. ustawa inwigilacyjna (nowelizacja ustawa o Policji) oraz unijna reforma ochrony danych.
Trzeba walczyć z piractwem, ale to nie zawsze musi oznaczać działania przeciwko internautom. Jeśli dodatkowo ucierpią osoby niewinne, pojawia się poważny problem. W wywiadzie dla Dziennika Internautów mówił o tym Maciej Chełmiński z antypirackiej firmy Legal24.
Czy drukarki 3D mogą być równie powszechne jak zwykłe drukarki? Wczoraj pisaliśmy o Skriware - konsumenckiej drukarce 3D, która jest na dobrej drodze do realizacji tej wizji. Skriware może coś zaoferować także twórcom projektów 3D, o czym w wywiadzie dla Dziennika Internautów wspomniał przedstawiciel firmy Stefan Stankiewicz.
Polscy inżynierowie robią świetne drukarki 3D, ale czy zwykli Polacy sięgają po tę technologię? Tak. Polacy zaczynają kupować niskobudżetowe urządzenia tego typu i nawet jeśli nie trafią one pod strzechy, będziemy je częściej widzieć np. na uczelniach czy w szkołach - uważa Alicja Adamczyk, przedstawicielka firmy iGo3D.
Polska staje się zagłębiem druku 3D, ale każdy gracz na tym rynku ma własne pomysły. Firma ZMorph z Wrocławia postawiła na “personalny fabrykator”, który nie jest tylko drukarką. W rozmowie z DI mówił o tym Arek Morawski, przedstawiciel ZMorph