Co robić, gdy zalejemy laptop?
Laptopy i netbooki to mobilne urządzenia, które możemy używać w każdej sytuacji – na blacie w kuchni, na stole, czy na kolanach w samochodzie. Darmowe punkty dostępu (hotspoty) zachęcają do korzystania z naszego sprzętu w restauracjach. Często sprawdzamy pocztę, wiadomości na Facebooku, przeglądamy internet podczas porannej kawy czy spożywania posiłków. Niestety, zdarza się, że na laptop wylejemy jakiś napój, sok czy wodę. Choć komputer po zalaniu często jeszcze działa, nie należy lekceważyć takiego zdarzenia.
Dlaczego warto oddać sprzęt do serwisu?
Po każdym zalaniu trzeba sprzęt oddać do profesjonalnego serwisu, który sprawdzi stopień zalania i podejmie stosowną akcję serwisową. Często zalanie w pierwszym momencie nie wygląda groźnie, ale sok penetruje membranę klawiatury i wcieka pomiędzy elementy obudowy oraz na płytę główną. Przy używaniu zalanego laptopa należy się spodziewać, że sprzęt może przestać działać po pewnym czasie. Uszkodzeniu może ulec przede wszystkim klawiatura, która zazwyczaj przyjmuje na siebie większość płynu. Ciecz powoduje erozję elementów stykowych i przewodzących, co trwale uszkadza nasz komputer.
Jak postępować po zalaniu laptopa?
1. Natychmiast wyłączamy i odłączamy wtyk zasilający od komputera.
2. Odwracamy sprzęt i, jeśli jest możliwość, wyjmujemy baterię.
3. Pod żadnym pozorem nie suszymy komputera suszarką czy na grzejniku.
4. Zostawiamy odwrócony, niezamknięty laptop tak, aby płyn nie zalał matrycy.
5. Dzwonimy po serwis.
Dlaczego warto skorzystać z naszego serwisu?
Czyszczenie natychmiast wyłączonego laptopa w kilka godzin po zalaniu daje zadowalające efekty i zazwyczaj nie wymaga wymiany drogich elementów. Nasz serwis dysponuje profesjonalnymi myjkami ultradźwiękowymi i technologią, która pozwala usunąć zanieczyszczenia z zalanego laptopa.